Cibona slavila protiv odlične Gorice…

U 1.kolu HT Premijer lige za prvaka Cibona je u svojoj dvorani slavila protiv Gorice 74:69. Teško izborena pobjeda Vukova koji su za razliku od susreta s Furnirom u Vukovaru imali skroman šuterski dan (trice 5/25). Iako su Cibosi poveli 22:14 uzvratila je Gorica serijom 11:0 i prvu četvrtinu dobila 27:24. Zapažene minute Gorice nastavile su se i u drugoj četvrtini kada su tricama Cinca i Kalajžića poveli 35:27, ali do odmora Amar Gegić i Danko Branković dovode Cibonu u mini prednost (41:40). Najvećih +10 (54:44) momčad Gašpera Okorna imala je sredinom treće četvrtine, ali je uslijedila nova serija Gorice 12:2 za 56:56. Gosti su u posljednjih šest minuta ušli s mini prednošću 62:61, ali ostali bez koša tri minute što su Toni Nakić i Gegić iskoristili i odveli Vukove na 70:62. Uspjeli su gosti još jedanput zaprijetiti (72:69), ali nisu ugrozili pobjedu Cibone u koju je Branković ugradio 17 poena i 7 skokova uz 3 blokade. Nakić je ubacio 11, a Gegić i Jose Vildoza po 10. Kod Gorice Mate Kalajžić je ubacio 15, a Karlo Uljarević 14 poena.

“Očekivano teška utakmica za nas. Mi smo bili pod pritiskom pobjede i još imamo male probleme koje riješavamo. Meni je bitno da smo ušli pobjedom u ovaj dio natjecanja. Mi sada idemo raditi dalje, ja sam optimističan i mislim da ćemo svakako napredovati.”..kazao je trener Cibone Gašper Okorn.

”Čestitke Ciboni, treneru Gašperu Okornu i vjerujem da će svi pogledati ovu utakmicu i vidjeti kakve su greške radili”..kratak i prilično jasan je bio trener Gorice Mladen Starčević.