Cibona ostala bez finala Kupa Krešimira Ćosića…

Foto Zvonko Kucelin (KK Zadar)

U drugoj polufinalnoj utakmici Kupa Krešimira Ćosića domaći Zadar je u svojoj dvorani slavio protiv Cibone 84:82 i tako izborio subotnje finale (17.30) koje će u Omišu igrati protiv Splita. Nakon izjednačene prve četvrtine Zadar je bolje otvorio drugu četvrtinu kada je uz trice Jordana i Cartera napravio seriju 12:3 stigao do 11 razlike (35:24). Cibona je brzo uzvratila preko Drežnjaka, Planinića i Reynoldsa i stigla na minus 3 (37:34). Ipak da odmora Zadar odlazi na 10 razlike (44:34) iskoristivši nekoliko izgubljenih lopti Vukova kojih su na kraju prvog dijela imali 12.

Cibona je i u trećoj četvrtini pokazala dva lica. Prvo su Damir Markota i Igor Marić kreirali rezultatski priključak (49:47), a onda su Zadrani nakon prednosti 51:49 ponajviše preko Jure Planinića stigli do 13 razlike (63:50) koliko su imali na ulasku u posljednju četvrtinu.

Nije se Cibona predavala već je uz dvije trice Tonija Nakića, te po jednu Marića i Scotta Reynoldsa opet vratila nadu u preokret (79:76). U posljednjih 40 sekundi smo vidjeli pravu dramu. Nakon što su Chinanu Onuaku i Dominik Mavra zabili za 83:76 domaćini su promašili tri od četiri bacanja (Mavra 2). Prvo je Darko Planinić zabio na smanjenje 84:80, pa je Markota imao tri slobodna bacanja, a nakon što je zabio prva dva, treće je namjerno promašio, a Planinić je uz osobnu Cartera izborio dva bacanja za produžetak koje ipak nije realizirao.

Aleksandar Bursać i Anthony Carter (7as) sa 16 poena su predvodili Zadar. Antonio Jordano je dodao 13. Kod Cibone Markota je ubacio 16, a Planinić (7sk) i Reynolds po 14.

”Očekivali smo pravu borbu i na kraju pobjeda Zadra kojima želim sreću u finalu. Ono što nije bilo dobro kod nas je da smo ušli u utakmicu previše nervozni i pravili smo iz te nervoze previše grešaka što govori i broj od 20 izgubljenih lopti na kraju utakmice. Mislim da je to presudilo, ali momci su sjajni i pokazali su karakter. Uspijeli su se vratiti iz minus 13 i na kraju su slobodna bacanja odlučila. Ovaj poraz mogu preuzet na sebe jer imam ekipu koja sjajno trenira i to se mora vratiti”..kazao je nakon susreta trener Cibone Vladimir Jovanović.

”Napravili smo ono što smo željeli i plasirali se u finale. Nismo željeli ovakav stres na kraju i mislim kako smo igrali dobar dio utakmice da nije trebao biti. Puno promašenih zicera i četiri slobodna bacanja od zadnjih šest šutiranih i utakmica dođe lako u problem. Čestitam svojim igračima i igračima Cibone koji se nisu predavali cijelu utakmicu.”...naglasio je Veljko Mršić, trener Zadra.