Zagrepčani poraženi u 4.kolu 7Days Eurokupa... Cedevitin preokret nije pretvoren u pobjedu…

U 4.kolu 7Days Eurokupa Cedevita je doživjela domaći poraz od vodećeg i neporaženog Lokomotiv Kubana 85:81. U susretu velikih rezultatskih preokreta prvo poluvrijeme je pripalo gostima koji su na krilima Dmitrija Kulagina u 16.minuti imali 24 razlike (46:22). Malo tko je vjerovao u rezultatski povratak Cedevite koji su do odmora najavili Vitor Benite i James Bell (37:51). Grickala je momčad Sita Alonsa prednost gostiju u trećoj četvrtini i nakon što je dvije triceubacio Josh Magette, a jednu Elgin Cook rezultat je na isteku tridesete minute glasio 63:60 za Cedevitu. Odličan je bio početak posljednje četvrtine kada je dvije trice ubacio Pablo Aguilar i jednu Magette za + 9 (76:67). Tada Cedevita ostaje bez poena četiri minute što gosti koriste i serijom 15:2 prelaze u prednost koju su sačuvali do kraja susreta.

“Već sam pomalo umoran od čekanja toga da momčad odmah od početka utakmice počne igrati. Konstanto imamo taj problem. Nakon što smo u prvom poluvremenu igrali loše, u drugom smo se borili, radili pritisak i radili stvari koje vježbamo svaki dan. Ponosan sam na želju i pristup koji smo pokazali u drugom poluvremenu, no to nije bilo dovoljno. Pokušavam igrače i sebe naučiti da nije dovoljno igrati dobro 20 minuta da bi se pobijedila utakmica.”..kazao je nakon susreta trener Cedevite, a prenosi kkcedevita.hr

Kulagin je s 25 poena predvodio goste. Kod Cedevite Magette je ubacio 16, Benite 15, a Cook 14.