Cedevita rutinski protiv Osječana…

Cedevita je očekivano slavila protiv Vrijednosnica Osijek 104:86 u prvoj utakmici četvrtfinala doigravanja za HT Premijer ligu. Zagrepčani su u prvoj četvrtini na krilima Elgina Cooka napravili 11 razlike (27:16) što su u nastavku susreta održavali, a na ulasku u posljednju četvrtinu tricom Jakova Mustapića poveli i 21 razlike (80:69). Isti igrač je na tri minute prije kraja odveo sastav Slavena Rimca za +23 (99:76). Nakon minute odmora od strane trenera Osječana Domagoja Kujundžića gosti su ipak u završnici ublažili poraz.

Cedevitu je predvodio Jacob Pullen koji je za 24 minute ubacio 30 poena(trice 10/20). Cook je dodao 15 uz 7 skokova, Justin Cobbs 13 uz 9 asista, a Mustapić 11 poena. Mario Ihring je upisao još jednu zapaženu rolu za Vrijednosnice ubacivši 30 poena uz 8 asista. Abdul Malik je dodao 16, a Mate Mandić 14.

Druga utakmica igra se u subotu u Osijeku.