Cedevita Junior uvjerljiva u susjedstvu…

Cedevita Junior je tek nekoliko stotina metara dalje gostovala u 14.kolu Prve lige i upisala novu uvjerljivu pobjedu. Na gostovanju kod Zapruđa u Trnskom izabranici Marka Trninića su slavili 101:54.

Gosti su već nakon prve četvrtine stigli do 11 razlike (26:15) uz 9 poena Emira Šabića. Drugu četvrtinu tricama su otvorili Stipe Krstanović i Šabić, a najvećih +17 u prvom dijelu CJ je imala u 17.minuti kada je Matej Bošnjak zabio jedno bacanje za 44:26. U nastavku je prednost samo rasla, a potpuni pad domaćina viđen je u posljednjoj četvrtini kada je Cedevita Junior napravila seriju 26:2.

Šabić je za CJ ubacio 17 poena, Fran Jacović 16 (7sk), Bošnjak 15 uz 15 skokova, a Sven Smajlagić (8sk) i Aleksa Gatarić po 12. Kod Zapruđa Josip Škara je ubacio 21, a Dorian Jelenek i Bruno Perić po 8.

”Cedevita Junior je druga dimenzija za nas, a mislim i za cijelu ligu. Kao da su iz svemira došli. Čestitam im na uvjerljivoj pobjedi”….kratko je opisao ovaj susret trener Zapruđa Siniša Mesić, a trener CJ Marko Trninić je dodao ”Danas smo bili pravi od početka utakmice s obranom koja je bila na visokom nivou. Iz te obrane smo imali veliki broj laganih poena. Zadnje dvije utakmice nismo igrali na razini na kojoj smo igrali prije, ali danas smo opet bili na svom maksimumu. Čestitam svojim igračima, a Zapruđu želim ostanak u ligi”.