Cedevita Junior u četvrtfinalu Kupa K.Ćosića…

U susretu osmine finala Kupa Krešimira Ćosića košarkaši Cedevite Junior su nadigrali Vrijednosnice Osijek 99:82 i izborili nastup na završnom Final 8 turniru. Gosti su u Zagreb doputovali bez svog prvog centra Đorđa Topolovića i već nakon prve četvrtine bili u zaostatku 38:21. Uspijeli su se u drugoj četvrtini nakratko vratiti u susret, ali je momčad Damira Mulaomerovića rutinski stigla do pobjede.

“Moram naglasiti da su oni došli oslabljeni bez glavnog igrača Topolovića. Međutim, Osijek je član 2. ABA lige i pružili su stvarno dostojan otpor jer su igrali bez ponajboljeg igrača i jedine petice. Svi ostali pravili su nam dosta problema. Teško je igrati s tako niskom postavom, u jednom trenutku igrali su sa svih pet niskih, tako da smo se morali cijelo vrijeme adaptirati. Zadovoljan sam pristupom. Moji su odradili dobru utakmicu, podijelili smo minutažu, vraćaju se neki momci iz ozljeda i neki iz viroza, tako da mogu biti zadovoljan. Dalje idemo u Sinj. Idemo korak po korak i utakmicu po utakmicu.”..kazao je nakon susreta trener CJ Damir Mulaomerović.

Cedevitu Junior je predvodio Josip Batinić s 24 poena i 6 skokova. Goran Filipović je dodao 17 uz 10 asista, Rok Radović 14, a Emir Šabić 13. Kod Osječana Marko Bošnjak je ubacio 21, a Šime Lisica 19. Vrijedi izdvojiti učinak koji je imao Anyiarbany Makoi (13 poena, 18 asistancija).