Cedevita Junior i Bosco uvjerljivi, Kaštela teško kroz Sesvete…

U pretposljednjem 21.kolu Prve lige domaće pobjede su upisali Cedevita Junior i Bosco, a Sesvete su se tijesnim domaćim porazom od Ribole Kaštela oprostile od svoje dvorane ove prvoligaške sezone.

Bosco je protiv Kvarnera 2010 iz Rijeke slavio uvjerljivu pobjedu 99:63 u utakmici koja je bila rješena do poluvremena (58:29). Bosco je ubacio 16 trica iz 28 pokušaja, a povratnik nakon ozljede Hrvoje Puljko zabio je šest trica iz osam pokušaja za 20 ubačenih poena. Najefikasniji je bio Ante Krapić s 23 poena, a dvoznamenkast je bio i Marko Petrović (13). Kod Kvarnera 2010 najviše je ubacio Siniša Štemberger (12).

Cedevita Junior je bez domaćeg poraza završila regularni dio Prve lige i pripreme za doigravanje su u punom tijeku. Danas su Domu košarke slomili Samobor 115:75 u susretu gdje su nakon prvog dijela (55:47) u nastavku u potpunosti nadigrali Samoborce koji će u posljednjem susretu sa Zapruđem tražiti ostanak u ligi. Cedevita Junior je ubacila 15 trica iz 30 pokušaja, a najučinkovitiji je bio Sven Smajlagić s 19 poena (trice 5/7). Fran Jacović je dodao 17, a David Ušić 16. Kod Samobora po 17 poena ubacili su Luka Babić i Bruno Levanić Kutni.

Ribola Kaštela je slavila u Sesvetama 95:93 u utakmici koju su bolje gosti otvorili (35:22). Na poluvremenu je bilo 52:39, a sjajno su treću četvrtinu otvorili Philip Babić i mladi Luka Žgela koji su najzaslužniji za rezultatski povratak Sesvećana koji su igrali bez Daria Papka. Mislav Oršanić i Tadija Franjić početkom posljednje četvrtine kreiraju seriju 12:5 za prednost Sesveta 81:79. U završnici je Martin Bilandžić ubacio tri trice i uz Josipa Vidovića i Ivana Rašetinu odveo goste do pobjede koja im je ostavila nadu da u posljednjem kolu pokušaju uhvatiti mjesto koje vodi u doigravanje.

”Dobra utakmica na veliki broj poena. Težili smo napadačkoj igri i osim početka utakmice ostatak je bio odličan. Dali smo više prilike našim mlađim igračima gdje je naš junior Luka Žgela zabio 21 koš”…kaže trener Sesveta Tomislav Vouk.

Lovre Tvrdić (21) je predvodio goste. Vidović je dodao 19, a Bilandžić 18. Kod Sesveta Babić je ubacio 25, Žgela 21, a Franjić 15 poena.