CEDEVITA PORAŽENA U PODGORICI... ABA LIGA: CIBONA SVLADALA PARTIZAN

U 6.kolu ABA lige vidjeli smo polovična uspjeh zagrebačkih klubova. Cibona je u svojoj dvorani svladala Partizan, a Cedevita je poražena u Podgorici kod Budućnosti.

Cibona je niz od tri uzastopna poraza prekinula domaćom pobjedom protiv Partizana iz Beograda 63:57.U neizvjesnoj utakmici Cibona je bolje odigrala završnicu i upisala drugu pobjedu ove sezone. Vukove je predvodio Filip Krušlin s 22 poena. Dominik Mavra je dodao 9, a Marko Jagodić – Kuridža 8 poena.

“Bili smo agresivniji. Nakon serije poraza, teško je to preokrenuti. Mi smo protiv Partizana, koji je ipak došao malo rasterećeniji, morali krenuti agresivno. Isto imaju malu ekipu, pokušavaju se pronaći. Nama pobjeda jako puno znači, opet se vraćamo na to da dobivamo neku sigurnost, imamo sad i par dana za treniranje, a uskoro počinje i FIBA Challenge”, kazao je trener Cibone Slaven Rimac nakon susreta.

Cedevita je nakon poraza u Euroligi doživjela i drugi poraz u ABA ligi. U Podgorici kod Budućnosti momčad Veljka Mršića ubilježila je poraz 76:66. Bila je to slaba šuterska večer Cedevite o čemu najbolje govori podatak da je u prvom poluvremenu trice šutirala 0/10 i promašila 8 slobodnih bacanja.

“Budućnost je zasluženo pobijedila. Odigrala je puno bolju utakmicu. Mi nismo bili pravi i nismo bili dovoljno koncentrirani. U početku utakmice, dok je Budućnost bila sterilna u napadu, promašili smo tri-četiri lagana zicera. Tu smo mogli napraviti jednu ozbiljnu prednost od desetak razlike, no nismo i Budućnost se u drugoj četvrtini vratila u utakmicu. Promašili smo 10 slobodnih bacanja, tricu smo šutirali 19% i s takvim šutom ne može se dobiti utakmica u Podgorici. Drugo poluvrijeme smo bili s puno više energije i želje nego što je to bilo na početku. No, danas se u sportu ne smije dozvoliti da 20 minuta prođe. To je nepovratno i poslije se može samo žaliti. Mi smo imali danas puno igrača koji mogu žaliti da nisu bili tu prvo poluvrijeme i čestitam Budućnosti na zasluženoj pobjedi”, izjavio je poslije poraza trener Cedevite.