TREĆA POBJEDA CEDEVITE, DRUGI PORAZ CIBONE... ABA LIGA: CEDEVITI GRADSKI DERBI…

U 3.kolu ABA lige u Domu sportova Cedevita je ugostila Cibonu i pred 1500 gledatelja slavila pobjedu 83:65. Na samom početku Cedevita je povela 9:0, a u 7.minuti Luka Babić zabija za prednost 20:8. Tada se budi i Cibona koja preko Jagodić Kuridže i Rozića radi seriju 10:0, a Cedevita dobiva prvu četvrtinu 23:18.

Sredinom druge četvrtine bilježimo izjednačenje (30:30), a poluvrijeme završava prednošću domaćina 39:34. U nastavku je nakon trice Filipa Krušlina Cibona stigla na zaostatak 54:50, a tada je uzvratila Cedevita koja je serijom 14:2 praktički rješila pitanje pobjednika. Razigrali su se Tomislav Zubčić i Miro Bilan i Cedevita je mirno utakmicu privela kraju, te stigla do svoje treće pobjede.

Bilan je ubacio 17 poena uz 11 skokova, Zubčić (6 sk) i Gordić (8 as) po 13, a James White 11 uz 8 skokova. Kod Cibone Ante Toni Žižić je ubacio 15 uz 7 skokova, a Marin Rozić 13 uz 7 asistencija.

U 4.kolu ABA lige Cedevita u petak gostuje u Novom mestu kod Krke, a Cibona je od 19.00 sati domaćin Union Olimpiji.