Svladana Igokea 67:56 ABA: CEDEVITA SLAVILA NA STARTU

Cedevita je domaćom pobjedom protiv Igokee krenula u novu sezonu ABA lige. Momčad Veljka Mršića slavila je pobjedu 67:56 u utakmici gdje je na poluvremenu imala 15 poena viška (36:21). Gosti su sredinom posljednje četvrtine stigli na zaostatak 58:54, a tada su Miro Bilan i Lovro Mazalin ipak usmjerili utakmicu na mlin Cedevite koju je predvodio Luka Babić s 10 poena. Luka Žurić i Jacob Pullen su dodali po 8.

Nakon utakmice trener Cedevite na press konferenciji je kazao ” “Imali smo priliku vidjeti ono što se događa u početku sezone, što smo vidjeli i u utakmicama koje su igrane jučer. Bilo je tu dosta muke i ekipe su još neuigrane. U prvom dijelu smo odigrali dobru obranu, ali u trećoj četvrtini jako nam je patio obrambeni skok i Igokea se vratila u utakmicu. U zadnjoj četvrtini došli su potom na četiri poena zaostatka, no promjenom obrane uspjeli smo zaustaviti njihov protok lopte u napadu i natjerali ih na neke teške šuteve koje su promašili. Što se tiče novih igrača, njihova reakcija je normalna. Svatko od njih želio se dokazati i očekivano je da im je potrebna prilagodba”..prenosi službena stranica kluba.

Cedevitu već u nedjelju očekuje gostovanje u Nikšiću (Crna Gora) kod Sutjeske, a u utorak (19h) i domaći susret s Cibonom.