MEDVEŠČAK NADIGRAO TREŠNJEVKU 2009 U 6.KOLU A-1 LIGE... TURIĆ: ” IGRALI SMO BRILJANTNO”…

U najzanimljivijoj utakmici 6.kola A-1 lige za žene, a ujedno i derbiju prvenstva nije bilo neizvjesnosti. Medveščak je uvjerljivo nadigrao Trešnjevku 2009 s 97:36 i tako ostao jedina neporažena ekipa.

Gošće su samo na startu tricom Dobroslavić i poenima Lelas povele 5:4, a sve ostalo je bilo na strani ekipe Braslava Turića koja je već do poluvremena napravila + 26 (42:16). Samo u trećoj četvrtini ekipa Deana Nemeca je uspjela ubaciti više od deset poena (11), a Medveščak ja nastavio neumorno trpati koš gošći za konačnih + 61.

Iva Borović je s 36 poena predvodila Medveščak, a 12 je ubacila Anja Majstorović uz 12 skokova. Kod Trešnjevke 2009 Ana Lelas je ubacila 14 poena.

” Iskreno nisam očekivao ovako veliku pobjedu. Odlično smo se pripremili za ovu utakmicu, a znamo da se i Trešnjevka 2009 spremala za nas. Od početka smo zaigrali sjajno i odličnom agresivnom obranom napravili veliku razliku. Na njihovu zonsku obranu pogodili smo nekoliko trica iz kuta, a predvodila nas je Iva Borović koja je jednostavno detronizirala Trešnjevku 2006 u ovom susretu. Čestitam svojoj ekipi i do pauze nam ostaje još gostovanje u Splitu gdje naravno očekujemo pobjedu’‘…kazao nam je trener Medveščaka Braslav Turić.