MRAVI SLAVILI U BEDEKOVČINI KOD ZABOKA... A-1 (M): ZAGREBU NOVI BODOVI…

Košarkaši Zagreba nastavljaju s pobjedama u A 1 ligi. U 14.kolu na gostovanju kod Zaboka u Bedekovčini momčad Danijela Jusupa slavila je 74:69 i tako upisala svoju jedanaestu pobjedu. Domaćini su bolje otvorili susret i poveli 14:5, ali zahvaljujući prije svih Haliloviću i Marčinkoviću gosti su već do isteka prve četvrtine izjednačili (20:20). Zabok je posljednji puta poveo 29:27, a Zagreb do poluvremena stigao do prednosti 43:34.

U nastavku Zagreb je imao najvećih 12 razlike (53:41), a završnica je ipak ponudila uzbuđenje kada su domaćini stigli na minus 2 (69:67), a tada važnu tricu ubacuje Pavle Marčinković i praktički potvrđuje pobjedu zagrepčana koje su predvodili Marčinković s 18 i Miralem Halilović sa 16 poena. Luka Božić je dodao 11. Kod domaćina po 12 poena su ubacili Mikšić, Pešut, Črnjević i Vuković.

Zagreb će u srijedu na gostovanje u Slovačku kod Prievidze u Alpe Adria kupu, a slijedeće nedjelje (12.00) ugostit će Vrijednosnice Osijek.