Zabok slavio u Dubravi…

U 22.kolu HT Premijer lige Zabok je slavio u Dubravi kod Furnira 83:73 i ostao u utrci za Ligu za prvaka za što će mu biti potrebna domaća pobjeda protiv Sonik Puntamike i pobjeda Cedevite Junior na gostovanju kod Adria Oil Škrljeva. Otvaranje susreta dalo je naslutiti konačni ishod jer su gosti uz 8 poena Jure Gunjine poveli 13:4. Tada je stigla prva od dvije serije 11:0 Furnira u utakmici koji je preko Matea Vidovića i Anthony Collinsa prvi puta poveo 17:15, a nakon koša Gunjine prva četvrtina je ipak otišla na stranu gostiju (23:22). Zabok je igrao bolje u drugoj četvrtini kada su tricama Lukše Buljevića i Srđana Brocića poveli 39:29, a prvi dio uz koš i dodatno bacanje Brune Levanića Kutnog zaključili u svoju korist (42:31). U trećoj četvrtini domaćini nisu uspjeli uhvatiti željeni priključak, a nada je stigla na šest minuta prije kraja kada je Vidović ubacio tri uzastopne trice, a Filip Bjelanović zakucao za minus 6 (61:67). Najbliže su Dubravaši stigli na dvije minute prije kraja kada je Bjelanović zabio tricu za minus 4 (73:77), a nakon toga iskusni Veljko Budimir zabija i uz bacanja Gunjine moglo je početi slavlje gostiju.

”Kada se utakmica izgubi onda ima veliki broj razloga zašto se izgubilo, ali jednostavno mi zbog bolesti nekoliko igrača nismo imali željeni kontinuitet treninga posljednjih desetak dana. Vidjelo se da nam nedostaje energije i što god smo pokušali napraviti nismo imali pravi impuls. Zabok je bio bolja momčad, ali ono što bode u oči je činjenica da smo cijelu utakmicu imali tri bacanja i pogodili dva, a Zabok 21 i sve zabio. Imamo ispred sebe još deset utakmica u Ligi za ostanak i odgođenu utakmicu s Cibonom i mislim da nije sporan naš uspješan završetak sezone”…kazao je trener Furnira Jeronimo Šarin.

Zabok je šutirao slobodna bacanja 21/21 i imao 12 napadačkih skokova. Gunjina je ubacio 23 poena uz 6 skokova, Budimir 13, a Marin Vručinić 11, a Antonio Črnjević 10 uz 9 skokova. Furniru nije bilo dovoljno 24 poena Vidovića (trice 7/11), a Collins je uz 14 poena imao 11 asista i 5 osvojenih lopti.