Visok poraz Dinama u Splitu…

U prvoj utakmici 6.kola HT Premijer lige Split je na Gripama nadigrao Dinamo 96:62. Zagrepčani su samo u prvoj četvrtini bili dostojan suparnik domaćinima koji su dominirali posebno u trećoj i četvrtoj četvrtini u kojoj su imali i +40 (96:56).

”Čestitam Splitu, ušli su u utakmicu kako to treba favorit raditi. Mi se nismo pojavili na utakmici osim u prvoj četvrtini. Kada imaš slobodna bacanja 40 posto, kada ti protivnik ima 20 skokova više, kada primiš 60 koševa iz reketa, nemaš što tražiti. Možda je rezultat i premali. Energetski smo odigrali drugoligašku utakmicu” – rekao je trener Dinama Mario Štirjan.

Splićane je predvodio Shannon Shorter (22), a Jamal Nelson je dodao 16. Kod Dinama Martin Klepo je ubacio 11, a Ivan Novačić i Tomislav Cvitković po 10.