SLAVLJE U ISTANBULU U 3.KOLU EUROLIGE... VELIKA POBJEDA CEDEVITE

Košarkaši Cedevite upisali su prvu pobjedu u novoj sezoni Eurolige na gostovanju u Istanbulu. Kod favoriziranog Anadolu Efesa slavili su pobjedu 81:75.

Nakon četiri uzastopna poraza momčad Veljka Mršića pokazala je karakter i unatoč problemima uoči ovog susreta ubilježila je pobjedu koja joj vraća nadu da može izboriti prolazak u TOP 16.

Domaćini su bilje otvorili susret i poveli 10:4, a dobili prvu četvrtinu 25:21. Kada je Efes poveo 31:21 činilo se da domaćini grabe prema pobjedi, ali tako nisu mislili Miro Bilan i Luka Babić koji do odmora vraćaju Cedevitu na prostojnih minus 5 (41:36).

Imali su domaćini i osam razlike u trećoj četvrtini, ali se Cedevita opet vratila u susret, te uspjela i povesti 50:49, a Efes na isteku treće četvrtine imao prednost 58:54.

Imali su domaćini 67:59 u posljednjoj četvrtini, ali raspoložena Cedevita se nije predavala, te serijom 15:2 se vratila u vodstvo koje je uspijela sačuvati do kraja susreta.

Miro Bilan je predvodio Cedevitu s 20 poena i deset skokova. Jacob Pullen je dodao 18, a Luka Babić 14 poena i devet skokova. Kod Efesa Diebler je ubacio 15 poena, a Dario Šarić 14 uz pet skokova.