U20 (m): Hrvatska preko Slovenije do prve pobjede…

U drugom nastupu na EP, divizije A u Podgorici muška U20 reprezentacija Hrvatske upisala je prvu pobjedu. Nakon uvodnog poraza od Francuske 76:65 (Menalo 25, Kučić 14, 9sk) izabranici Ivana Tomasa danas su u neizvjesnom susretu slavili protiv Slovenije 77:74. Naši reprezentativci bolje su otvorili susret (17:10), a Sloveniji je pripala završnica druge četvrtine za prednost 36:32 na poluvremenu. U završnici nakon posljednjeg izjednačenja (69:69), Vito Kučić je vratio prednost, a Leo Menalo osvojio loptu i doveo Hrvatsku na +4 (73:69). Važan koš za 75;71 zabio je Matej Bošnjak, a nakon što je Kučić zabio oba bacanja tricom je produžetak probao Sloveniji donijeti Urban Klavžar.

Sjajna utakmica Tomislava Buljana koji je uz 25 poena imao 15 skokova. Odličnu podršku je imao u Kučiću (19) i Bošnjaku (15). Kod Slovenije Luka Šćuka je ubacio 19, a Saša Ciani 16 uz 12 skokova.

U posljednjem nastupu u skupini A Hrvatska u ponedjeljak od 21 sat igra protiv Belgije.