Splićani nadigrali Dubravaše….

U 3.kolu HT Premijer lige Split je na svom parketu slavio protiv Furnira 90:73 i tako uz Cedevitu Junior i Šibenku ostao neporažena momčad. Dubravaši su nakon sedam minuta vodili 11:10, a nakon serije 16:2 odvojio se Split rezultatski (26:13) uz 12 poena Shannona Shortera. Do poluvremena domaćini su bili na +18 (56:38) uz šut za tricu 10/13. U nastavku su Splićani rutinski sačuvali prednost, a maksimum Furnira bio je dolazak na minus 13 (82:69).

Mate Kalajžić je predvodio Split s 24 poena. Shorter (10sk) je dodao 20, a Lovre Runjić 11. Kod Furnira koji je doživio prvi poraz najbolji je bio Tai Hollingsworth s 24 poena i 8 skokova. Matej Bošnjak je dodao 15 (8sk), a Filip Kalajžić 9.

”Apsolutno zaslužena pobjeda Splita. Mi smo najmlađa ekipa u ligi, dobro smo otvorili sezonu, ali igrači moraju shvatiti da uvijek moraju željeti više i ako naprave to više onda mogu dobiti Splita” – kazao je trener Furnira Jeronimo Šarin