Šibenka serijom 31:3 slomila Dubravu…

U zaostaloj utakmici 20.kola Favbet Premijer lige Šibenka je na Baldekinu nadigrala Dubravu 83:64. Susret s dva poluvremena u kojem je prvo pripalo Dubravi (43:37), a nastavak domaćinima koji su dvanaest minuta napravili seriju 31:3. Zagrepčani su u trećoj četvrtini ubacili samo tri poena. Šibenčani su na startu poveli 14:7, a Dubrava je svoj najbolji period igre imala u završnici druge četvrtine kada je napravila seriju 14:3. Ništa nije upućivalo da će momčad Marijana Bagarića unatoč izostancima Tonija Ročka i Matea Vidovića nastavku nestati s terena, a domaćini bez Luke Skorića uz 17 napadačkih skokova u potpunosti su nadskakali Dubravaše  i uz raspoložene šutere Foremana (20) i Klarina (19) koji su ubacili po pet trica stigli do nove pobjede.

”Čestitao bih Šibenci na pobjedi. Prvo poluvrijeme smo igrali dobro, a drugo poluvrijeme se pretvorilo u neki hrkljuš gdje smo se mi loše snašli, ljudi su nas istukli. Moramo se naviknuti na to, tako trenirati da bi mogli to podnijeti. Nemam nekog opravdanja. Večeras nije išlo”...na slikovit način poraz svoje momčadi je opisao trener Dubrave Marijan Bagarić.

Zlatni izbornik Barakuda Ivica Tucak, njegov asistent Jure Marelja i dopredsjednik HVS-a Perica Bukić s Dubravašima (Foto: Milan Balaban)

Kod Dubrave Stelan Rajaofera je ubacio 15, Andrej Matić 12, a Filip Paponja 11 poena.