Prva liga (m): Dinamo i Hermes Analitica uspješni domaćini, Zagreb poražen u Dubrovniku…

U 20.kolu Prve muške lige domaće pobjede upisali su Dinamo i Hermes Analitica, a Zagreb je novi poraz doživio na gostovanju u Dubrovniku. Dinamo je u Sutinskim vrelima ugostio Kvarner 2010 iz Rijeke i slavio 81:60. Gosti su rezultatski priključak držali do završnice treće četvrtine (54:52) kada je krenula serija Dinama 19:1 za 73:53. Hrvoje Garafolić je ubacio 15 poena uz 9 skokova i 6 asista. Luka Cvitanović i Ivan Nakić Vojnović (10sk) su dodali po 12, a Damir Markota je u debiju u dresu Dinama ubacio 8 poena. Kod gostiju Vigo Bart i Gvido Guštin su ubacili po 11.

U derbiju kola Hermes Analitica je nadigrala Ribolu Kaštela 88:71. Analitičari su susret prelomili u posljednjoj četvrtini koju su dobili 24:9. Ivan Mileković ubacio tricu za 67:62, a posebno raspoložen u završnici bio je Andrija Jelavić koji je uz Kristijana Šutala i Antu Martinca odveo Hermes do uvjerljive pobjede. Zagrepčani su ubacili 13 trica (Mileković 4/5), a Jelavić je s 21 poenom i 7 skokova bio najefikasniji. Noa Svoboda (16) i Filip Kordić (13) su imali po 10 skokova. Kod Ribole prvo ime Mario Krešić (22).

Zagreb je poražen u Dubrovniku 77:57 u utakmici koju su domaćini prelomili u trećoj četvrtini (24:11). Domagoj Vrkić (11) i Vlaho Raguž (10) su predvodili Gospare, a kod Zagreba Dario Gazić je ubacio 14, a Filip Stanić 13.