MAKSIMIR SLAVIO KOD HERMES ANALITICE... JUNIORI: DUBRAVA BOLJA OD RUDEŠA…

U utorak navečer igrana su dva od predviđena tri juniorska susreta u Zagrebu. Dvoboj 6.kola I.lige između Cibone i Zaboka je odgođen, a odigran je susret u Dubravi gdje je istoimeni domaćin bio bolji od Rudeša 81:75.

Dubrava
Karlo Kos 27, Fran Vujić 26, Petar Mikulić 10, Kristijan Šoprek 10, Marijan Mikulić 8, Dragan Volarić 0, Ivan Jakša Šola 0, Fran Nevistić 0, Luka Cvitanović 0, Marin Brzoja 0, Karlo Ojdanić 0, Danijel Sedlo 0.
Dinamo Zagreb
Tomislav Cvitković 22, Matej Jelovčić 17, Ante Mikulić 14, Ivan Skorupan 6, Antonio Zubac 4, Bruno Miloš 4, Matej Nakić 3, Grgur Matolić 3, Ivo Ćavar 2, Tomislav Rossi 0, Filip Soldo 0, Marko Jurič 0.
Obje momčadi u susret su ušle oslabljene. Rudeš bez Kreše Ljubičića, a domaćini su od prije ozlijeđeneog Mateja Krajačića uoči susreta ostali bez Rafaela Gašpara i Paška Filića, pa je trener Boris Gnjidić bio prisilen skinuti i nekoliko kadeta. Zanimljiv susret u kojem je Dubrava zonskom obranom zaustavila goste, a napadačku večer su imali Karlo Kos (28) i Fran Vujić (27). Rudeš je sredinom druge četvrtine vodio 27:21, a Dubrava je najvećih + 9 (60:51) imala početkom posljednje četvrtine. Matej Jelovčić (17) i Tomislav Cvitković (22) su vratili goste u igru koji su tricom Ante Mikulića poveli 67:64. Tada na scenu stupaju Petar i Marijan Mikulić, koji uz Kosa i Vujića donose Dubravi značajnu pobjedu. Rudeš nakon pobjede kod Cedevite nije uspio još jedanput slaviti na gostovanju.

8. Zabok 5 0 5 0 - 3 0 - 2 243 626 -383 5

Igrana je i zaostala utakmica 2.kola II. juniorske lige istok u kojem je Maksimir kao gost svladao Hermes Analiticu 73:66.