HABAZIN I LAZIĆ PREDVODILI ZAGREB U VELIKOJ GORICI... JUNIORI: CEDEVITI ČETVRTA POBJEDA…

Večeras su igrane dvije utakmice 4.kola I.juniorske lige centar. Do četvrte pobjede stigli su Cedevita i Zagreb koji su sada vodeći na tablici bez poraza.

Gorica
Gabriel Divić 27, Nino Tomić 18, Ante Jukić 6, Fran Jacović 5, Bruno Mikolaš 5, Leo Bertolović 3, Luka Šipušić 2, Dino Herc 0, Dominik Lepur 0, Pavao Kompes 0, Petar Slamnik 0, Erik Opačić 0.
Zagreb
Mateo Habazin 31, Vuk Lazić 22, Petar Ogrizović 13, Andrej Ceraj 9, Jan Palokaj 7, Vito Čubrilo 5, Kruno Macner 4, Matej Leon Božić 4, Mate Bašić 0, Narcis Mujkić 0.
Zagreb je na pogon Matea Habazina (31) i Vuka Lazića (22) nakon Rudeša uspješno prošao i gostovanje u Velikoj Gorici. Zagrebaši su pitanje pobjednika rješili početkom druge četvrtine kada su napravili seriju 14:2. Kod domaćina Gabriel Divić je ubacio 27 poena.
Cedevita 22 24 17 16 79
Dubrava 23 16 12 23 74
11.11.2015. / 21:15 46:39 33:35
Cedevita
Luka Barišić 24, Dario Kuzmanović 16, Darko Bajo 12, David Blažev 9, Marin Mihalić 6, Džanan Musa 5, Filip Varga Brzica 4, Marko Montana 3, Leon Dubroja 0, Antonio Jordano 0, Toni Perković 0.
Dubrava
Marijan Mikulić 18, Rafael Gašpar 17, Karlo Kos 16, Fran Vujić 14, Petar Mikulić 8, Paško Filić 1, Karlo Ojdanić 0, Fran Nevistić 0, Danijel Sedlo 0, Ivan Jakša Šola 0, Dragan Volarić 0, Luka Cvitanović 0.
Dubrava je na gostovanju kod Cedevite povela 23:14, a početkom druge četvrtine i 30:25, ali su do odmora Luka Barišić i Darko Bajo vratili prednost domaćinima (46:39). Cedevita je drugo poluvrijeme otvorila serijom 7:1. Dubravaši su sredinom posljednje četvrtine zaprijetili (66:61), a nakon pet poena u nizu Karla Kosa i Frana Vujića došla na minus 1 (73:74), a sve dvojbe rješio je tricom David Blažev za novu pobjedu domaćina i drugi poraz Dubrave. Cedevitu su predvodili Barišić (24), Kuzmanović (16) i bajo (12), a kod Dubrave Marijan Mikulić je ubacio 18, Rafael Gašpar 17, a Kos 16 poena.