Hermes Analitici završnica protiv Dubrovnika, Dinamu koban Omiš, Boscu Svalina…

Zanimljivo je bilo u današnjim utakmicama 6.kola Prve muške lige za prvaka nakon kojih se borba za drugo mjesto dodatno zakomplicirala. Vodeći Dinamo bez Garafolića, Ušića i Kraljića drugi puta ove sezone poražen je u Omišu. Ovoga puta bilo je 84:78. Domaćini su vodili od samog početka, a u drugoj četvrtini imali i 12 razlike (39:27). Dinamo je nakon minus 14 (57:43) u trećoj četvrtini rezultatski priključak uhvatio sredinom posljednje četvrtine kada je došao na minimalni zaostatak, a u završnici su Plavima presudile trice Denisa Srzića i Ivana Jukića. Luka Petrašić je za domaćine ubacio 26 poena. Kod Dinama koji je trice šutirao 4/30 Josip Škara je ubacio 25, a Martin Klepo 15 poena.

Hermes Analitica je u Zagrebu nanijela treći uzastopni poraz Dubrovniku. Izabranici Zvonimira Mravka su slavili pobjedu 89:80 i izjednačili se sa Dubrovčanima. Susret je odlučen u posljednjih pet minuta kada je prvo Ivan Svoboda zabio tri bacanja, a Filip Kordić tricu za 80:71. Ivan Svoboda je ubacio 24, Noa Svoboda 21, a Andrija Jelavić 15 uz 9 skokova. Kod Dubrovnika briljirao je Filip Vujičić s 30 poena.

Bosco je poražen u Kaštelima 83:80 tricom Ivana Svaline u posljednjoj sekundi susreta. Neizvjestan susret koji je otišao na stranu domaćina kojeg je predvodio Svalina s 27 poena (trice 4/9). Ante Delaš je ubacio 18 uz 7 asista. Kod Bosca Luka Babić je ubacio 20 (9sk), a Luka Katura i Dario Kuzmanović 13.

”Čestitke ekipi ‘Ribole Kaštela’ na pobjedi, a čestitao bih i Ivanu Svalini na velikoj utakmici. Mislim da nas je taj čovjek danas uništio. Svojim momcima nemam što za prigovoriti, dali su sve od sebe na terenu ali imam osjećaj da smo danas, za dobiti ovakvu utakmicu, ipak bili malo teški. Napravili smo puno nepotrebnih pogrešaka, imali više prelagano izgubljenih lopti i jednostavno nas je na kraju to koštalo pobjede, to jest Svalina nas je za svaku pogrešku znao kazniti.”..kazao je trener Bosca Ivan Tomas.