Hermes Analitica nadigrala Amforu…

U zaostaloj utakmici 14.kola Prve muške lige Hermes Analitica je slavila protiv Amfore iz Makarske 89:69. Bila je to prva utakmica Analitičara nakon više od šest tjedana jer su prethodna četiri susreta odgođena zbog koronavirusa. Gosti koji su jučer teško poraženi od Dinama danas su sredinom treće četvrtine nakon trice Luke Radoša bili na minus 3 (49:46), a rezultatsku kontrolu tada su preuzeli najmlađi igrači Hermes Analitice Noa Svoboda i Andrija Jelavić. Za konačnih +20 zaslužno je šest domaćih trica (Martinac, Jelavić, Mileković po dvije) u posljednjih šest minuta.

Hermes Analitice je ubacila 16 trica, a predvodili su je Jelavić s 21 poenom (9sk) i Ivan Mileković (18p, 7as). Ante Martinac je ubacio 15 (trice 5/8). Kod gostiju i danas prvo ime Srećko Bokšić (20).

1. Dinamo Zagreb 16 14 2 8 - 0 6 - 2 1336 1113 +223 30
2. KK Ribola Kaštela 16 12 4 7 - 2 5 - 2 1279 1186 +93 28
3. Hermes Analitica 14 13 1 7 - 0 6 - 1 1291 1133 +158 27
4. Bosco Zagreb 15 11 4 6 - 2 5 - 2 1282 1091 +191 26
5. KK Kvarner 2010 15 9 6 5 - 2 4 - 4 1182 1084 +98 24
6. KK Dubrovnik 14 9 5 6 - 1 3 - 4 1194 1061 +133 23
7. Samobor 17 5 12 3 - 5 2 - 7 1260 1359 -99 22
8. Omiš Čagalj Tours 13 7 6 5 - 1 2 - 5 992 1010 -18 20