Gorica protiv Cedevite Junior okrenula -17…

U 3.kolu HT Premijer lige za prvaka Cedevita Junior je doživjela domaći poraz od Gorice 77:75. Nakon dva uzastopna poraza (Split, Zabok) sastav Damira Mulaomerovića slovio je kao favorit protiv Gorice koja je na parket Doma sportova istrčala sa samo osam igrača, a treneru Mladenu Starčeviću nedostajali su Kalajžić i Baković. Sve je za domaćine izgledalo sjajno u završnici treće četvrtine kada su imali +17 (67:50). Ivan Batur i Dino Cinac su do isteka trećeg perioda smanjili na 67:56, a seriju 11:0 nastavili početkom posljednje četvrtine kada je Luka Tomas ubacio tricu, a Cinac položio za 67:61. Emir Šabić i Josip Batinić su CJ uveli s +9 (72:63) u posljednjih pet minuta. Karlo Uljarević je tricom pokrenuo seriju Gorice 12:1 koju je nakon trice Borne Kapuste zaključio Uljarević za prednost 75:73. Uspjeli su domaćini preko Vite Kučića izjednačiti, a Cinac je osam sekundi prije kraja pogodio bacanja za pobjedu. Pokušala je Cedevita Junior u posljednjem napadu do produžetka ili pobjede, ali nisu uspjeli uputiti loptu na koš.

“Imali smo prednost od 16 razlike. Dogodila se relaksacija, opuštanje i pristup opet… Pogotovo što je Gorica večeras došla sa samo osmoricom igrača. Mislim da ne trebamo puno trošiti riječi oko toga. Evidentno je da smo ušli u krizu i s ovakvom igrom ne zaslužujemo da budemo u Ligi 6. Iskreno, sramota me je i nemam što više za reći jer nemam nikakvo opravdanje za ovo što se desilo večeras. Toliko neodgovornosti i svega, dekoncentracije… Pogotovo nekih naših visokih igrača. Mislim da je to bila katastrofa. Međutim, Gorica je iskoristila svoju priliku i talent koji ima i na kraju spretno i sretno došla do zaslužene pobjede.”…bio je vidno razočaran trener CJ Damir Mulaomerović.

“Ja sam jako zadovoljan sa stizanjem. Iskreno rečeno, moja ekipa je igrala lošije nego što smo igrali protiv Splita. Došli smo s osam igrača, imamo dosta ozljeda i bolesti. No, obično se tim tako skupi i vratilo se nam ono što smo izgubili protiv Cibone i Splita. Nismo bili dobri. Bolje smo odigrali protiv Splita i Cibone, ali na kraju smo dobili utakmicu. Iskreno rečeno, velika zasluga ide Dini Cincu, jedinom centru. Ostala dva centra su bolesna, ali izvukli smo. Čestitke i Mulaomeroviću i Cedeviti Junior jer su igrali dobru utakmicu. Većim dijelom su vodili i ne bi bilo zasluženo i da su oni dobili. No, lopta je takva, okrenula se na našu stranu i idemo kući s dva boda.”..kazao je trener Gorice Mladen Starčević.

Cinac je predvodio Goricu s 19 poena i 11 skokova. Uljarević je ubacio 16. Kod Cedevite Junior kojoj slijede dvoboji s Cibonom, Zadrom i Splitom prvo ime je bio Rok Radović (21). Batinić je ubacio 13, a Šabić 12 poena.