Furniru druga pobjeda, poraz Dinama u Šibeniku…

U današnjim susretima 2.kola HT Premijer lige Furnir je u Dubravi slavio protiv Zaboka 76:71, a Dinamo je poražen na gostovanju u Šibeniku 78:71.

Ispunjena dvorana u Dubravi vidjela je zanimljivu i neizvjesnu utakmicu koju su bolje otvorili domaćini (10-4) ali su gosti predvođeni Kučanom i Garrettom brzo odgovorili serijom 15:5. Zabok je veći dio susreta imao prednost koja je najveća bila početkom treće četvrtine (45:39). Furnir sa skromnim šutom ipak je uspio povezati dvije trice (Bjelanović, Savić) i povesti 56:52. Na ulasku u posljednjih deset minuta je bilo 59:58 za goste koji su punih pet minuta ostali bez koša u posljednjoj četvrtini, a erupciju domaćih navijača vidjeli smo na tri minute prije kraja kada je Emil Savić ubacio tricu za 72:63. Uspio se Zabok približiti (72:68), ali to je večeras bio maksimum sastava Jakše Vulića koji je igrao bez ozlijeđenih Antonia Črnjevića i Lukše Buljevića, a nije bilo ni Frana Jacovića.

Furnir je predvodio Mateo Vidović sa 17 poena. Taveion Hollingsworth je dodao 15, a Savić i Filip Bjelanović po 11. Kod Zaboka Jarvis Garrett je ubacio 18, Ivan Kučan 16, a Karlo Lukačić 12.

”Teška i tvrda utakmica protiv dobrog Zaboka koji je vođen na pravi način. Puno stvari koje su nam prolazile u prošloj utakmici u ovoj nisu. Odigrali smo ispod razine koje mi možemo kako ispod koša tako i na vanjskim pozicijama gdje nismo imali dobar šuterski dan. I pored toga uspjeli smo pobijediti što ipak govori o karakteru ove momčadi. Imamo dvije pobjede na startu iako nam igra nije još na onom nivou na kojem priželjkujemo. To je u neku ruku i normalno za ovu mladu momčad. Hvala navijačima koji su opet ispunili dvoranu i pozivamo ih da dođu i u srijedu kada otvaramo Alpe Adria Cup”….kazao je trener Furnira Jeronimo Šarin.

Dinamo se odlično držao na Baldekinu gdje je u 27.minuti imao +10 (54:44), a tada do isteka treće četvrtine Šibenka radi seriju 12:0 i stiže u prednost. Zagrepčani su posljednji puta vodili 64:61 na šest minuta prije kraja kada Patrik Jambrović (18p) i Srđan Brocić (19p) odvode domaćine na 72:66. Kod Dinama Tomislav Cvitković je ubacio 16, Damir Markota i Ivan Vučić po 15, a Luka Cvitanović 13 poena.

”Prvo čestitke Šibenci na pobjedi, opet jedna utakmica koja privlači publiku na tribine. Drago mi je što smo drugu utakmicu za redom imali priliku igrati košarkašku utakmicu u Hrvatskoj u kojoj je navijanje od prve do zadnje minute, atmosfera je bila odlična i koliko god takva atmosfera diže domaćina gušt je i protivniku igrati pred takvom publikom. Uspjeli smo sa našom taktikom koju smo dogovorili na početku u trećoj četvrtini napraviti razliku ali smo nažalost platili danak neiskustva igranja Premjer lige, gdje smo nesmotreno primili dva šuta i dozvolili dva skoka u napadu i time vratili Šibenku u igru. Na kraju nam je falilo malo sreće i mirnoće ali ne mogu ništa zamjeriti dečkima odigrali su borbenu utakmicu i ako dalje nastave sa ovakvim pristupom biti ćemo nezgodan suparnik svima.”..kazao je trener Dinama Mario Štirjan.