Furnir zaustavio Goricu, Cedevita Junior bolja od Sonik Puntamike…

U današnjim susretima HT Premijer lige važnu pobjedu upisao je Furnir koji je u Dubravi slavio protiv Gorice 68:56, a Cedevita Junior je na svom parketu bila bolja od Sonik Puntamike 97:81.

Furnir je odličnom obranom zaustavio Goricu koja u prvih šest minuta treće četvrtine nije ubacila koš, pa je Furnir nakon trice Kenana Karahodžića stigao do 13 razlike (48:35), a najbolji pojedinac susreta Mateo Vidović je svojom petom tricom na šest minuta prije kraja stavio točku na i kada je bilo 61:45.

Furnir je do pete pobjede predvodio Vidović s 24 poena (trice 5/5). Lovro Mandalinić je ubacio 12, Karahodžić 11, a Duje Rađa je uz 9 poena imao 10 skokova. Furnir je igrao bez Domagoja Samca, a Gorica bez Ivana Batura, a u sastavu Bože Radoša najefiaksniji je bio Mate Kalajžić (14), a Ante Mašić je dodao 11.

”I ova utakmica je pokazala da je puno momčadi u ovoj ligi blizu jedna drugoj i ako se uđe energetski u utakmicu kao što smo mi ušli onda su naravno bile i puno veće šanse za pobjedu. Iako smo promašili veliki broj zicera i slobodnih bacanja na kraju smo uvjerljivo dobili i to nešto govori. Ova utakmica nam mora biti put i ogledni primjerak kako igrati i kako se boriti. Služio nas je šut za tricu, ali nisu ziceri i slobodna bacanja pa je tu bilo puno nelogičnosti”..kazao je trener Furnira Jeronimo Šarin.

Cedevita Junior je rutinski slavila protiv Sonik Puntamike koja je kakav takav priključak držala do prvih minuta treće četvrtine (46:56), a nešto kasnije već je bilo 70:47.

U dresu pobjednika Rok Radović upisao je 20 poena, 6 skokova i 5 asistencija, Vito Kučić 16 poena, 3 skoka i 6 asistencija, Goran Filipović 14 poena i 5 asistencija, Emir Šabić 13 poena i 4 skoka, a Jure Planinić 13 poena i 9 skokova. Za momčad Sonik Puntamike Ivan Vučić upisao je 25 poena i 6 skokova.

“Možemo biti zadovoljni. Veći dio utakmice stvarno smo igrali dobro. Čestitke igračima. Vidi se da smo u ritmu utakmica svaka tri dana i ima malo načetih igrača. Međutim, bili su velika želja i ozbiljnost. Na kraju možemo biti zadovoljni pobjedom. Podijelili smo minute i neki drugi igrači su dobili priliku, tako da sam prije svega ja zadovoljan.”..kazao je trener CJ Damir Mulaomerović