Furnir u Osijeku upisao važnu pobjedu…

Nakon četiri uzastopna poraza košarkaši Furnira iz Dubrave upisali su važnu pobjedu u 6.kolu HT Premijer lige za ostanak. Dubravaši su slavili u Osijeku kod domaćih Vrijednosnica 90:79 i tako pobjegli Osječanima dvije pobjede s boljim međusobnim (3-1) omjerom. Od samog starta se vidjelo da je sastav Jeronima Šarina odlučan prekinuti crni niz i upisati pobjedu protiv domaćina koji je nastupio bez svog ponajboljeg igrača Anyarbania Makoia. Tricom je dvoboj otvorio Anthony Collins, a nakon pet minuta bilo je 15:5. Prva četvrtina završila je 24:15 u korist Dubravaša koji su na odmor otišli s +9 ponajviše zahvaljujući raspoloženom Filipu Krajini.

Početak treće četvrtine bio je u znaku Lovre Mandalinića koji je ubacio tri trice, a po jednu Mateo Vidović i Domagoj Samac pa je u 26.minuti bilo +18 (63:45). Sve je bilo odlučeno početkom posljednje četvrtine kada je Kenan Karahodžić ubacio dvije trice s kojima su Lavovi otišli na 19 razlike (75:56).

”Već u Šibeniku se vidjelo da se lagano vraćamo u formu u kojoj smo bili prije Lige za ostanak. Nadam se da ćemo u ove preostale četiri utakmice doći što prije do prijeko potrebnih pobjeda i da ćemo ostati u ligi na laganiji način nego što su neki planirali. Želim i Osijeku puno sreće u završnici i da izbore ostanak jer Slavonija zaslužuje prvoligaša”..kazao je trener Furnira Jeronimo Šarin

Dubravaši su ubacili 15 trica, a predvodio ih je Mandalinić s 20 poena (trice 4/6). Samac je dodao 17 (trice 4/7), Krajina 12, a Karahodžić 11 (trice 3/6). Mateo Vidović (6as) i Anthony Collins (8as) su dodali po 9 poena. Osječanima nije pomoglo 38 poena Mladena Grušanovića (trice 7/10).

Furnir u 7.kolu idući utorak dočekuje Adria Oil Škrljevo.