Furnir iznenadio Cedevitu Junior, Bosco poražen u Šibeniku…

U današnjim susretima 7.kola HT Premijer lige Furnir je u zagrebačkom dvoboju slavio kod Cedevite Junior, a Bosco je poražen u Šibeniku. Dubravaši su nakon šokantnog poraza od Šibenke uspjeli dohvatiti drugo slavlje u gostima ove sezone i upisati pobjedu nakon četiri uzastopna poraza. U Domu sportova su slavili protiv Cedevite Junior 67:63. Momčad Jeronima Šarina imala je rezultatsku kontrolu od samog početka susreta i s dvije trice Kenana Karahodžića i jedne Matea Vidovića povela 16:6, a prvu četvrtinu dobila 20:11. Oslabljeni domaćini bez Simona, Batinića i Lončara teško su pronalazili napadačko rješenje, pa su Dubravaši sjajnim otvaranjem druge četvrtine i poenima Vidovića i Mateja Bošnjaka imali +16 (27:11). Tricama Sandra Rašića i Jakova Mustapića momčad Damira Mulaomerovića je uhvatila rezultatski priključak, a gosti ni u nastavku nisu posustali (46:33). U posljednjih deset minuta kontrolu utakmice preuzeo je Taveion Hollingsworth koji je u tom periodu ubacio 13 (dvije trice) od svoja 23 poena. Stigla je Cedevita Junior na 59:62 i 63:66, ali to je večeras bio njihov maksimum.

”Danas smo pokazali jedan karakter jer smo nakon stresne utakmice koju smo čudno izgubili momčad se skupila i reagirala na jedan pravi način. Pokazalo se koliko ovoj momčadi znači Kenan Karahodžić kakav je bio u ovoj utakmici. Možemo biti zadovoljni ovom pobjedom za koju vjerujemo da je početak jednog niza pobjeda”..kazao je trener Furnira Jeronimo Šarin, a Damir Mulaomerović, trener CJ je naglasio ”Furnir je od početka kontrolirao utakmicu. Bili su pametniji, bolji i hrabriji s više želje i volje. S naše strane je pristup bio jako loš uz sve probleme koje imamo. Treba čestitati Furniru na zasluženoj pobjedi jer su nas kažnjavali i riskirali gdje su trebali. Došli smo u par navrata blizu, ali Furnir je večeras bio bolji i zasluženo pobijedio”

Uz 23 poena Hollingswortha kod Furnira su se izdvojili još Bošnjak (15), Karahodžić (13) i Vidović (10), a kod CJ Saša Ciani je ubacio 22 (11sk), a Ivan Vrgoč 10.

Bosco je poražen u Šibeniku 81:74 u utakmici gdje je cijelo vrijeme bio u susretu, a najbolji period imao u drugoj četvrtini kada je vodio (38:31). Šibenka je na odmoru imala +4 (44:40), a susret je u završnici s dvije trice prelomio Antonio Klarin (79:69). Patrik Jambrović (20) i Pavao Paić (18) su predvodili Šibenku, a kod Bosca Luka Katura je ubacio 18, a Luka Babić 15.