FRANCUSKI LE HAVRE SLAVIO U ZAGREBU 113:106... FIBA EUROKUP: PORAZ CIBONE U PRODUŽETKU…

U trećeem kolu skupine S Fiba Eurokupa košarkaši Cibone doživjeli su prvi poraz. Njih je u Domu Dražena Petrovića svladao francuski Le Havre 113:106 nakon produžetka. Bila je to utakmica u kjoj su gosti u završnici prvpg poluvremena napravili seriju 9:0 i na odmoru imali + 14 (57:43).

Kada je Le Havre početom nastavka poveo 69:45 malo tko je očkivao da bi ovaj susret mogao otići u produžetak, To se ipak dogodilo nakon odlične igre Cibosa u posljednjih deset minuta koje su dobili 28:10. Ipak u produžetku bolji gosti zasluženo odnose bodove iz Zagreba što je naglasio i trener Cibone Damir Mulaomerović ” Kako obično biva u košarci, prije svega, kad primite ovoliko poena, vidite da nismo jednostavno bili u utakmici. Jako smo loše reagirali od ekipe koja ima nekoliko dobrih pojedinaca. Bez obzira što su oni zadnji u Francuskoj, na kraju bi bilo nepravedno da smo pobijedili. Dominirali su cijelo vrijeme. Probali smo sve, i s četiri niska. No imali smo skraćenu rotaciju bez Šiška koji nam nije mogao pomoći zbog povrede. Imali smo možda priliku da završimo utakmicu, ali jako smo loše obrambeno odigrali. Jedino ova petorka zadnjih 10 minuta je bila ok kad smo pronašli neku energiju, ali to je neprirodna petorka. Zaslužena pobjeda Francuza”.

Najefikasniji kod Cibone su bili Filip Krušlin s 18 i Ivan Siriščević s 15 poena. Već u subotu pred Vukovima je vrlo značaj susret kada će od 17.00 sati ugostiti MZT iz Skopja u 20.kolu ABA lige, a slijdeće srijede gostuju u Rumunjskoj kod Energie u 4.kolu Fiba Eurokupa.