FRANCUSKI LIMOGES SLAVIO U ZAGREBU 84:80 EUROLIGA: PORAZ CEDEVITE

U 2.kolu Eurolige Cedevita je poražena u Zagrebu od francuskog Limogesa 84:80. Susret igran u KC Dražen Petrović gledalo je 3000 gledatelja, a Cedevita je nakon rezultatskog minusa na poluvremenu (32:44) u nastavku uspijela doći u prigodu da ubiježi prvu pobjedu.

Sredinom prve četvrtine Miro Bilan je doveo Cedevitu u prednost 13:11, a tada su krenuli gosti koji su dobili prvu četvrtinu 27:19. Opet je Bilan sredinom druge četvrtine uspio nakratko smanjiti prednost (30:35), ali prvih dvadeset minuta pripada Limogesu 44:32.

Sjajno je Cedevita otvorila nastavak kada je Jacob Pullen bio inicijator serije 10:0 (42:44), a Cedevita je do prednosti došla u 37.minuti kada je Fran Pilepić ubacio tricu za 71:70. Tada dvije trice ubacuju gosti (Schaffartzik), pa uzvraća Pullen koji na ulasku u posljednju minutu dovodi domaćine u posljednju prednost (78:77).Završnicu igraju bolje gosti kojima pobjedu donosi Nobel Boungou-Colo koji prvo zabija nakon skoka u napadu, a nakon promašaja Luke Babića ubacuje slobodna bacanja za pobjedu.

Kod Cedevite Pullen je ubacio 21 uz 4 asistencije, James White 19, a Bilan 17 poena uz 9 skokova. Kod Limogesa po 15 su ubacili Boungou-Colo i Leo Westermann.

Cedevita slijedećeg tjedna u 3.kolu gostuje kod Efes Pilsena, a u nedjelju će u ABA ligi ugostiti Zadar (19.00).