ČETVRTA EURO POBJEDA ZA KORAK DO TOP 16... EUROLIGA: CEDEVITA SLAVILA U LIMOGESU…

Cedevita je u 7.kolu Eurolige ubilježila četvrtu pobjedu, a treću na gostovanju. Večeras su slavili u Limogesu 78:69 i tako uzvratili francuzima za poraz u Zagrebu prije mjesec i pol dana.

Ovom pobjedom Cedevita je napravila veliki korak prema plasmanu u TOP 16 Eurolige. Sjajan početka utakmice (11:0) nagovjestio je još jednu odličnu utakmicu momčadi Veljka Mršića. Domaćini su se vrzo vratili (11:11) ali u ovom susretu nisu nijedanput uspjeli povesti. Već u prvom poluvremenu Cedevita je imala 10 razlike (33:23), a na poluvrijeme otišla s prednošću 48:39.

Krajem treće četvrtine Cedevita je imala i 17 razlike (63:47), a Limoges je zadnji puta sredinom posljednje četvrtine smanjio rezultat (63:69), ali ne i ugrozio zasluženu pobjedu Cedevite u koju je Luka Babić ugradio 19, a Luka Žorić i Miro Bilan po 10 poena.

Cedevita će u nedjelju (19.00) ugostiti Partizan u ABA ligi, a slijedeći četvrtak ugostit će Anadolu Efes u 8.kolu Eurolige.