DRUGA UZASTOPNA EURO POBJEDA... EUROLIGA: CEDEVITA SRUŠILA I MILANO..

U 4.kolu B skupine Eurolige Cedevita je u Milanu svladala domaći EA7 Armani Jeans sa 77:68 i ubilježila drugu uzastopnu pobjedu u najkvalitetnijem europskom natjecanju.

Cedevita je vodila veći dio utakmice, a obilježilo ga je odlično otvaranje (21:11), a prednost se čuvala i na poluvremenu (35:30).

U nastavku poečtkom posljednje dionice tricu je pogodio Oliver Lafayette za prednost domaćina 58:53. Tada je Cedevita još jedanput pokazala karaketer i vratila se u utakmicu na krilima raspoloženog Mire Bilana.

U završnici su nakon izjednačenja (61:61) James White, Bilan i Luka Babić kreirali seriju koja je naznačila novu veliku pobjedu u gostima s kojom je momčad Veljka Mršića ispisala najljepšu pozivnicu navijačima da slijedeći petak napune Dom Dražena Petrovića u susretu protiv Laboral Kutxe gdje bi eventualnom novom pobjedom napravili veliki korak prema TOP 16.

Nakon susreta Mršić je za službenu klupsku stranicu kazao “Ova pobjeda jevelika stvar. Prije početka sezone kad smo pričali rekli smo da ako izgubimo od Limogesa da nemamo više nikakve šanse. Na sreću pokazalo se da to nije istina. Zadovoljan sam, rekao sam i prije, igrači treniraju dobro i daju sve od sebe. Imali smo dosta problema u skoku, što je i normalno jer imamo dvojicu od trojice igrača pod košem koji imaju 19 i 20 godina i fizički još nisu u stanju igrati protiv ovih igrača. Dobro smo se borili i onu krizu u prvih pet minuta treće četvrtine smo prebrodili. Sa zonom smo dobili što smo htjeli, razbili smo njihov ritam igre i nisu igrali svoju igru nego su bili dosta statični. Doduše, dozvolili smo im dosta šuteva iz kornera i nismo bili dovoljno agresivni na tom šutu, što moramo popraviti. Sada idemo dalje, u nedjelju je vrlo važna utakmica i nema vremena za pretjerano slavlje.”

Cedevitu je predvodio Bilan sa 16 poena i šest skokova. White je dodao 15 poena, sedam skokova i tri asistencije, Babić 13 poena, pet skokova i pet asistencija, a Marko Arapović 11 poena i šest skokova.