ARMANI MILANO SLAVIO 85:82... EUROLIGA: CEDEVITA IZBORILA TOP 16…

Cedevita je uspijela izboriti nastup među 16 najboljih klubova Europe. U 9.kolu skupine B izabranici Veljka Mršića u punom KC Dražen Petrović poraženi su od Armani Milana 85:82, ali unatoč porazu izborili nastup u TOP 16 Eurolige.

Cedeviti je u ovom susretu bio dovoljan i poraz manji od devet poena razlike, a susret je ponudio pravu dramatiku i veliku neizvjesnost.  Cedevita je na startu povela 6:2, , ali brzom serijom 13:2 uzvratili su gosti koji su bolji igrali prvo poluvrijeme te u finišu druge četvrtine imali i velikih 16 razlike (45:29).

Nakon odmora na koji je otišla s minus 14 (45:31) Cedevita je puno bolje zaigrala u nastavku i serijom 14:5 stigla na minus 5 (45:50) u 25.minuti.  Armani ipak u završnici treće četvrtine ima 12 razlike (66:54), a sredinom posljednje četvrtine i 74:62. Imala je momčad Jasmina Repeše i 11 razlike u 38.minuti (81:70), ali u sjajnoj završnici tricama Frana Pilepića, uz raspoložene Arapovića i Bilana Cedevita dolazi do poraza koji ipak vodi u europsku košarkašku elitu.

Cedevitu su predvodili Miro Bilan s 23 i Marko Arapović sa 16 poena, a kod EA7 Armani Milana Robbie Hummel je ubacio 21. Slijedeći četvrtak u posljednjem kolu u skupini i rezultatski nevažnom susretu Cedevite gostuje kod Laboral Kutxe, a već u nedjelju u Aleksandrovcu kod Igokee u 14.kolu ABA lige.