Dinamu derbi, Bosco lako s Hermesom, vrijedna pobjeda Zagreba…

U 4.kolu Prve muške lige za prvaka Dinamo je slavio protiv Dubrovnika 91:87, a Bosco je nadigrao Hermes Analiticu 80:59. Dinamo je protiv Dubrovnika najveću prednost imao u završnici prvog poluvremena kada je David Ušić zabio za +9 (40:31). Susret je odlučen u samoj završnici kada su Ušić i Damir Markota odveli Dinamo do nove pobjede. Dubrovčani su nakon trice Kristijana Andabake stigli na minus 3 (83:80) i tri puta dolazili na poen zaostatka, ali su Ušić i Markota uz raspoloženog Josipa Škaru donijeli Plavima pobjedu s kojom su trasirali put prema prvom mjestu uoči finala doigravanja.

”Čestitke jednoj i drugoj ekipi. Lavovska energija s obje strane. Utakmica je opravdala epitet derbija koji je nosila i ono što sam u najavi govorio da igraju klubovi s najduljim rosterom. Držali smo kontrolu rezultata cijelu utakmicu i nismo dozvolili da naprave razliku. Rano smo ostali bez kapetana, ali ekipa je pokazala duljinu rostera i da možemo igrati bez svakoga i biti nezgodan suparnik svima. Hvala navijačima koji su nam opet bili vjetar u leđa”…kazao je trener Dinama Mario Štirjan

Škara je ubacio 22 poena uz 6 asista. Ušić je dodao 21, a Markota 19. Kod Dubrovnika Petar Dubelj je ubacio 19, a Filip Vujičić 18.

Bosco se uvjerljivom pobjedom protiv Hermesa bodovno izjednačio s Dubrovnikom na diobi drugog mjesta. Sjajno otvaranje utakmice (24:5) trasiralo je put domaćinima prema pobjedi. Gosti bez Noe Svobode sa skromnom tricom (7/33) nisu uspjeli parirati Boscu kojeg je predvodio Luka Babić sa 16 poena, 8 skokova i 5 asista. Ante Krapić je dodao 15, a Petar Babić 12. Kod Hermesa Ivan Mileković je ubacio 19, a Ivan Svoboda 13.

”Čestitam Boscu na zasluženoj pobjedi. Moji igrači kao da su zakasnili na utakmicu jer smo prvu četvrtinu odigrali katastrofalno gdje je Bosco otišao na 20 razlike. Dva ili tri puta je bila prilika da uhvatimo neki priključak ali se dogode izgubljene lopte tako da jednostavno danas nije bio naš dan”…kazao je Zvonimir Mravak, trener Hermes Analitice.

”Mogu samo čestitati svojim igračima na utakmici. Pristup je bio vrhunski. Bili smo borbeni od samog početka kada smo nametnuli svoj ritam. Sigurno nam je pomogao i nedostatak njihovog prvog organizatora igre Noe Svobode. Obranom smo usmjerili utakmicu u prvom poluvremenu, a u drugom smo imali malih problema kada smo ostali bez snage, ali na kraju relativno lagano dobili”…kazao je Ivan Tomas, trener Bosca.

U ligi za ostanak drugu uzastopnu pobjedu upisao je Zagreb koji je slavio u Rijeci kod Kvarnera 71:59. nakon lošeg otvaranja Zagreba (11:25) sastav Bože Radoša je do poluvremena uhvatio priključak (38:34), a susret prelomio u posljednjih pet minuta u koje je ušao s +2 (59:57). Susret je prelomio Dario Gazić koji je ubacio 8 od 10 poena Zagreba u seriji za 69:59. Gazić je s 15 poena predvodio goste. Po 12 su dodali Siniša Štemberger, Kristijan Joksimović i Bruno Perić. Prvo ime gostiju bio je Gvido Guštin (17). U nedjelju Medveščak dočekuje Amforu.