Cibona uvjerljiva protiv Gorice…

U 16.kolu HT Premijer lige Cibona je nadigrala Goricu 105:77 i nakon pet uzastopnih poraza u dva natjecanja (HT Premijer liga, ABA liga) upisala pobjedu. Gorica je rezultatski priključak držala do sredine druge četvrtine (33:31), a početkom treće četvrtine bila na minus 7 (53:46). Tada Vukovi rade seriju 12:2, a poslije trica Ivana Majcunića i Blaža Mesičeka, te zakucavanja Marka Bakovića bilo je 78:52.

”Uvukla se viroza unutar momčadi jer je četiri ili pet igrača pod malom temperaturom. Bilo je pitanje koliko će nas biti danas na utakmicu. Čestitam igračica iznijeli su utakmicu nakon lošijeg perioda gdje smo četiri utakmice u nizu izgubili sa malom razlikom. Trebala nam je ova pobjeda, a sada se okrećemo gostovanju u Zaboku u četvrtak.”..kazao je trener Cibone Josip Sesar

”Otvorili smo dobro utakmicu i išli na određenu kartu umora kod Cibone koja je igrala u petak utakmicu. Borna Kapusta je imao svoju večer jer je u otvaranju utakmice šutirao trice 4/4. Taj dio nismo riješili i nismo napravili bolji rezultat u prvom poluvremenu. Kasnije je došlo do razigravanja cijele momčadi, a mi smo ušli u rotaciju koju u ovom trenutku nismo u mogućnosti pratiti”..kazao je trener Gorice Braslav Turić.

Krešimir Ljubičić je ubacio 19, Borna Kapusta 18 uz 11 asista, a Baković 16. Kod Gorice Karlo Uljarević je zabio 19, a Ante Mašić 13 poena.