Cibona uvjerljiva, Cedevita Junior poražena u Zadru, druga pobjeda Bosca, Furnir pao u produžetku…

U današnjim susretima 6.kola HT Premijer lige Cibona je protiv Zaboka upisala novu uvjerljivu pobjedu. Bilo je 96:59 u utakmici koja je riješena bila sredinom druge četvrtine kada je bilo 40:14. Cibonu je predvodio Marko Baković s 18 poena. Lovro Mazalin i Ivan Perasović su dodali po 14. Kod Zaboka Luka Tomas je ubacio 18 poena.

„U svakom slučaju sam zadovoljan načinom na koji smo otvorili utakmicu i stvorili veliku rezultatsku prednost. Bilo mi je bitno rasporediti minutažu na veći broj igrača, vratio nam se i Ljubičić, zadovoljan sam i njegovim povratkom. Treba imati razumijevanja za nešto lošiju partiju Zaboka, to je momčad u stvaranju, imali su dosta ozljeda, promijenili su i trenera tako da će oni biti sve bolji i nezgodan protivnik svima. Imamo dan odmora i već u petak gostujemo kod Splita koji je doveo i neke nove igrače u odnosu na našu prethodnu utakmicu. Oni igraju na domaćem parketu gdje su uvijek favoriti, međutim, dobro ćemo se pripremiti za njih“...kazao je trener Cibone Josip Sesar.

Cedevita Junior je poražena u Zadru 91:72. Zagrepčani su rezultatsku nadu gajili do sredine treće četvrtine (52:44) kada Zadrani rade seriju 12:4 i odlaze na +16 (64:48). Zadar su predvodili Arijan Lakić (21) i Antonio Jordano (17). Kod CJ Jakov Mustapić je ubacio 15, a Pavle Marčinković 13.

“Zadar je imao sjajnu energiju. Dali su nam 35 koševa iz kontranapada. Fizički izgledaju jako dobro. Nama druga utakmica protiv abaligaša u tri dana i nismo izdržali. Bilo je situacija gdje smo se mogli približiti ali kao što sam rekao kada primite toliko koševa iz kontre onda je nemoguće dobiti Zadra na domaćem parketu”..kazao je trener CJ Damir Mulaomerović.

Bosco je drugu pobjedu upisao protiv Alkara slavivši 70:66. U zanimljivoj utakmici Sinjani su posljednji puta vodili (59:58) na četiri minute prije kraja. Nakon koša i dodatnog bacanja Mladena Primorca važnom se pokazala trica najboljeg igrača utakmice Luke Kature (64:59), a sve dvojbe je riješio Luka Krajnović koji je prvo ubacio za 66:63, a nakon toga i bacanja za 68:63.

”Čestitke mojim momcima koji su večeras ostavili srce na parketu. Jako teška utakmica u kojoj smo četrdeset minuta lomili otpor Alkara i na kraju ih nismo uspjeli slomiti već sretno i spretno pobijedili. Mislim da je pobjeda zaslužena”..kaže trener Bosca Ivan Tomas.

Katura je utakmicu završio s 20 poena. Krajnović je ubacio 12, a Primorac 11. Kod Alkara prvo ime Šime Lisica (21).

Pravu dramu gledali smo u Dubravi gdje je Šibenka svoj pobjednički niz nastavila i nakon produžetka kod Furnira 86:85. Nakon prilično izjednačenog prvog poluvremena početkom treće četvrtine Luka Skorić i Patrik Jambrović su ubacili po dvije trice i Šibenka je imala +17 (60:43). Furnir se od toga šoka uspio oporaviti i uz razigranog Taveiona Hollingswortha i Mateja Bošnjaka na tri i pol minute prije kraja poveo 75:72. Uz kapetana Matea Vidovića koji je nešto ranije izašao zbog pet osobnih pogreški možda i ključni trenutak susreta dogodio se pri spomenutom rezultatu kada je zbog prigovora Hollingsworth zaradio petu osobnu pogrešku. I pored toga Furnir je u završnici regularnog dijela bio bliže pobjedi ali su Emil Savić i Kenan Karahodžić promašili po jedno bacanje, a Srđan Brocić prodorom odveo Šibenku u produžetak. Gosti koji su zaigrali i bez Juraja Pleadina u nervoznom produžetku s obje strane su zabijali samo s linije slobodnih bacanja, a nadu Furniru vratila su promašena bacanja Brocića čiji poklon u zadnjem napadu nije iskoristio Filip Bjelanović. Hendikep za Furnir je bila ozljeda Mihaela Kosa koji je sjajno otvorio utakmicu, ali je zbog problema s okom morao u svlačionicu nakon samo nekoliko minuta.

”Stvarno sam razočaran nakon ovog poraza. Igrali smo loše dvadeset i pet minuta i onda smo odigrali jako dobro i vratili se u utakmicu. Nažalost ovakva dekoncentracija i ovakve greške koje su radili moji igrači su na razini škole košarke bez obzira na njihove godine. Vjerovali smo da možemo dobiti ovu utakmicu i u trenutku kada smo ostali bez naša dva najbolja igrača s pet osobnih pogrešaka teško je bilo nešto promijeniti. Poremetila nas je i ozljeda Kosa i uz spomenute greške koje smo radili nismo uspjeli dobiti ovu utakmicu”…kazao je trener Furnira Jeronimo Šarin.

Pavao Paić je predvodio Šibenku s 19 poena i 10 skokova. Jambrović i Brocić su dodali po 15, a Antonio Klarin 12. Kod Furnira koji je upisao četvrti uzastopni poraz Hollingsworth je ubacio 21 poen (12sk, 8 as), Bošnjak je dodao 16 (7sk, 6as), a Savić i Bjelanović po 12.