Cibona u nastavku slomila Zadar…

U prvoj utakmici 2.kola HT Premijer lige Cibona je u KC Dražen Petrović slavila protiv Zadra 91:73. Zagrepčani su vodili većim dijelom susreta, a nakon osam minuta imali +16 (25:9). Zadrani su se brzo vratili i već sredinom druge četvrtine bili u egalu (31:30). Na odmoru je bilo 43:39, a nada gostiju je tinjala do posljednjih pet minuta (74:67). Tada Filip Bundović, Nikola Malešević i Lovro Mazalin kreiraju seriju 13:1 za 87:68.

”Čestitam Ciboni na pobjedi koja je na početku našim ishitrenim šutevima napravila razliku. Kasnije smo dobro trčali i uspostavili balans u igri. Drugo poluvrijeme smo imali problema s osobnim pogreškama visokih igrača čime nam se raspao koncept igre. Igrali smo s pet vanjskih igrača čime smo teško složili igru i imali kontrolu skoka. Drežnjaka nisam koristio zbog male ozljede”..kazao je trener Zadra Danijel Jusup.

”Nakon dva uvodna poraza osjetilo se na treningu da se s igračima mora malo drugačije razgovarati i drugačiji pristup napraviti. Zbog toga smo kod otvorenih šuteva u prvom dijelu bili nekako stisnuti. Znali smo kako igra Zadar koji gura u leđa i traži kontakt. Bilo je važno pripremiti momčad na tu činjenicu i njihov napadački skok. Nismo smjeli Zadru pustiti trku i po meni odigrali smo za oko lijepu utakmicu s 27 asistencija što govori o kombinatorici naše igre”…kazao je Josip Sesar trener Cibone poslije prve ovosezonske pobjede.

Cibonu je predvodio Mazalin s 18 poena i 15 skokova. Borna Kapusta je dodao 17, Bundović 16. Kod Zadra Arijan Lakić je ubacio 14, a Marko Ramljak 13 poena.