Cibona trećom pobjedom protiv Cedevite Junior učvrstila treće mjesto…

U zagrebačkom derbiju 27.kola Favbet Premijer lige Cibona je slavila protiv Cedevite Junior 86:81 i tako u trećem međusobnom dvoboju ove sezone upisala treću pobjedu. Cedevita Junior je vodila većim dijelom prvog poluvremena, a najvećih +7 (48:41) poslije trica Renata Serdarušića i Austina Lukea imala na poluvremenu. Imali su gosti i +9 (55:46) sredinom treće četvrtine, a u posljednjih deset minuta ušli s +6 (66:60).

Cibona je tricom Krešimira Radovčića tri minute prije kraja povela 76:73, a ključnom se pokazala trica Ivana Majcunića za 81:77 na 22 sekunde prije kraja.

“Čestitao bih dečkima na pobjedi, igrali smo protiv protivnika koji igra jako dobro, jedna od ekipa koja je trenutno u najboljoj formi. Znali smo da će biti teško s obzirom na skraćenu rotaciju i da protivnik igra najbrže i vrlo agresivno u domaćem prvenstvu. Imali smo dobar protok lopte u prvom poluvremenu, međutim previše izgubljenih lopti na obranu u kojoj su nas odvajali. U low postu nismo dobro reagirali na nekoliko situacija, kasnije smo se smirili. U drugom poluvremenu protok lopte je bio puno bolji, što pokazuje i 21 asistencija koju smo imali na kraju utakmice, 14 izgubljenih lopti je previše za ovakvu vrstu obrane. Cedevita definitivno ima širu rotaciju, vrlo atletične i zanimljive igrače. Na kraju smo imali 7 skokova više, nismo im dali druge šanse iz kojih su zabijali podosta u prvom poluvremenu. Čestitao bih dečkima na vjerojatno osvojenom trećem mjestu, mnogi su nas otpisali od početka sezone s obzirom na situaciju u kojoj smo u domaćem prvenstvu. Pokazali smo da kada se skupimo, kada pokažemo karakter da možemo ipak biti među 3 najbolje ekipe u Hrvatskoj.”..kazao je trener Cibone Dino Repeša.

“Utakmica je bila zanimljiva za gledati, presudilo je iskustvo i individualna kvaliteta igrača Cibone. Mi smo se puno trošili na Bundoviću i low postu. Izlaskom Karačića, na kraju utakmica je prelomljena i Majcunić kažnjava tricom. To su igrači koji imaju individualnu kvalitetu prije svega, što je i njihovo najbolje oružje. Čestitke na zasluženoj pobjedi, mislim da smo odigrali jednu dobru utakmicu međutim bez dovoljno iskustva. Nismo ih napali i uveli ih u penale. Sitnice su na kraju odlučile, još jednom čestitke Ciboni i idemo dalje.”..naglasio je trener CJ Damir Mulaomerović.

Ivan Majcunić (trice 6/12) je predvodio Vukove s 27 poena. Radovčić je dodao 19, Filip Bundović 18, a Ivan Perasović 13 uz 10 skokova. Kod CJ Ivan Karačić je ubacio 19, a Martin Jelić 14 poena.