Cibona stigla do 20. naslova prvaka Hrvatske…

U odlučujućoj petoj utakmici finala doigravanja HT Premijer lige Cibona je pred ispunjenim KC Dražen Petrović slavila protiv Zadra 56:51 i stigla do svog 20. naslova prvaka Hrvatske. Zadrani su i u ovom susretu bolje startali (13:3), a Cibona uz raspoloženog Tonija Nakića već do kraja prve četvrtine imala prednost 18:16. Vukovi su u tvrdoj utakmici s malo poena dominirali u drugoj četvrtini i na odmoru imali 13 razlike (38:25). Na osam minuta prije kraja Cibona je imala 12 razlike (49:37), a onda šest minuta ostala bez poena pa je Zadar serijom 11:0 stigao na mini zaostatak (49:48). U dramatičnoj završnici nakon trice Trevora Thompsona na ulasku u posljednju minutu bilo je 52:51. Tada ključni koš zabija Amar Gegić, a nakon izgubljene lopte Zadra prvo je Lovro Gnjidić promašio oba bacanja, a MVP završnice Nakić pogodio oba nakon skoka u napadu i potvrdio pobjedu.

‘Utakmica na mali broj poena, ali mislim da su se igrale jake i čvrste obrane, iznad naših mogućnosti. Svi su željeli pobjedu i išli su na svaku loptu. U ovom ritmu bilo je teže pogoditi i zabiti koš. Čestitam svojim suigračima, sjajna sezona. Čestitam i Zadru na sjajno odigranoj seriji i njihovim navijačima koji su isto bili sjajni.’’..kazao je Nakić.

Nakić je ubacio 15, Roko Prkačin 14, a Gegić 8. Kod Zadra Dominik Mavra je ubacio 13, a Thompson 12 uz 12 skokova.