NAKON 5 GODINA VUKOVI SLAVILI DOMAĆU EURO POBJEDU... CIBONA PREKO SOPRONA DO POBJEDE…

Cibona je svladala mađarski Sopron 77:63 u 3.kolu skupine B Fiba Eurokupa i tako nakon više od pet godina ubilježila domaću europsku pobjedu.

Početak susreta dao je naslutiti pobjednika (7:0), a Cibona je nakon prednosti 37:25 posustala u završnici prvog poluvremena što su gosti iskoristili i do odmora smanjili prednost na 41:38.

Sjajnu treću četvrtinu Vukovi su otvorili serijom 16:0 (57:38) i praktički rješili sve dvojbe oko pobjednika. Raspoloženom Marku Jagodiću – Kuridži (20p, 11 sk) pridodali su se Ante Toni Žižić (9) i James Florence (18) pa je zagrebačka publika napokon dočakala domaće euro slavlje Cibosa.

FIBA Europe Cup, 3. kolo 1. 2. 3. 4. Kraj
Cibona 18 23 22 14 77
Sopron 11 27 11 14 63
11.11.2015. / 19:00 41:38 36:25

”S obzirom na pobjedu protiv Benfice i da se mi kompletiramo dan po dan nama je ova pobjeda značajna jer želimo izboriti slijedeći krug natjecanja. Utakmica nije bila lagana, a prvu i treću četvrtinu smo odigrali odlično, drugu i četvrtu slabije. Nažalost kada uđemo u rotacije, a pritom igrači mijenjaju pozicije u igri u napadu nismo više tako učinkoviti. Pobjeda nam je u ovom trenutku najvažnija i okrećemo se suboti i novom kolu ABA lige”..kazao je trener Cibone Slaven Rimac po završetku utakmice.