PARTIZAN SLAVIO U BEOGRADU 85:82... CIBONA PORAŽENA U ZAVRŠNICI…

U 19.kolu ABA lige Cibona je poražena u Beogradu kod Partizana 85:82 i tako upisala svoj jedanaesti poraz ove sezone. Domaćini su uoči ove utakmice promjenili trenera i vodili većim dijelom susreta, a kada su poveli 78:64 u 32.minuti nije se mogla pretpostaviti zanimljiva završnica u koju je Cibona stigla serijom 17:2 i nakon poena Jamesa Florencea u 39.minuti povela 81:80. Do kraja susreta su domaćini pogađali slobodna bacanja, a Cibona nije uspijela pa su bodovi ostali u Beogradu.

Nakon susreta trener Cibone Damir Mulaomerović nije imao što zamjeriti svojim igračima ”Dobra atmosfera, dobra utakmica. Čestitao bih svojim igračima na nevjerojatnoj želji i angažiranosti. Imali smo skraćenu rotaciju jer nije mogao igrati Šiško zbog ozljede. Partizan je odigrao bolje nego u prethodnim utakmicama. Bio je to pravi derbi i ja čestitam Partizanu te im želim sve najbolje u borbi oko opstanka. Bili smo blizu, bilo je tu svega. Svojim dečkima nemam što zamjeriti. Bilo je tu dosta faula, no veoma sam zadovoljan Slavicom. Možda smo mogli pametnije na jedan razlike odigrati, ali odluka igrača na terenu ne može se vratiti nazad. Moram priznati da sam zadovoljan načinom na koji smo igrali i ponašali se. Igrači su ostavili su srce na terenu. Mi ćemo svoje šanse probati naći na sljedećim utakmicama i to je to. Lijepo se vratiti u ovu dvoranu gdje sam i sam igrao, no žao mi je što nisam pobijedio u Pioniru”.

Kod Cibone koju u srijedu očekuje domaći susret protiv Le Havre-a u Fiba Eurokupu najučinkovitiji su bili Marin Rozić s 20, Ante Toni Žižić s 12 i Ivan Siriščević s 11 poena.