Cibona izjednačila u finalnoj seriji…

U drugoj utakmici finala doigravanja HT Premijer lige Cibona je slavila protiv Zadra 77:73 i tako izjednačila omjer u pobjedama  na 1-1. Treći i četvrti susret igraju se u Zadru (nedjelja, utorak), a ukoliko nakon tih dvoboja bude 2-2 peta odlučujuća utakmica bi se igrala u Zagrebu 10.lipnja.

Vukovi su kao i u prvom susretu prije dva dana slabije otvorili susret (5:13) ali su ponajviše zahvaljujući Nathanu Reuversu brzo uhvatili priključak, a najvećih +11 (41:30) imali u 19.minuti nakon trice Krešimira Radovčića. Na poluvremenu je bilo 43:36. Sredinom treće četvrtine sastav Gašpera Okorna je na +10 (52:42), ali se Zadrani nisu predavali i na četiri i pol minute prije kraja tricom Daria Drežnjaka poveli 68:66. Tada je važnu tricu zabio Amar Gegić, a nakon njega i Lovro Gnjidić. Imala je Cibona +8 (74:66), a pokušaji gostiju u završnici nisu urodili plodom jer su Cibosi zabili tri od četiri bacanja.

”Čestitke igračima na pobjedi jer se zna koliko nam je bila važna ova utakmica. Jako dobra utakmica s naše strane posebno u obrani. Imali smo šanse ranije prelomiti utakmicu, ali uvijek nam se Zadar teškim šutevima vraćao u utakmicu. U teškom trenutku je Zadar došao u prednost, a moram pohvaliti igrače koji tada pokazali karakter. Zadar je igrao bez pritiska i to se vidjelo. Imamo sada vremena da se pripremimo za treću utakmicu i probamo još neke stvari”….kazao je trener Cibone Gašper Okorn.

Reuvers je ubacio 13 poena, Roko Prkačin 12 uz 10 skokova, a Gegić 10. Kod Zadra Justin Carter je ubacio 20, a Pavle Marčinković 16 poena.