ANADOLU EFES SLAVIO U ZAGREBU 81:75 EUROLIGA: CEDEVITI PORAZ U ZAVRŠNICI..

Košarkaši Cedevite pred ispunjenim KC Dražen Petrović nisu uspijeli svladati turski Anadolu Efes i tako dva kola prije kraja potvrditi nastup u TOP 16 Eurolige.

Euroliga, 8. kolo 1. 2. 3. 4. Kraj
Cedevita 13 26 26 10 75
Anadolu Efes Istanbul 17 25 15 24 81
03.12.2015. / 19:00 39:42 36:39
Gosti su slavili pobjedu 81:75 u utakmici prepunoj rezultatskih preokreta. I dok je prvo poluvrijeme Anadolu Efes imao malo rezultatsku prednost i na odmor otišao s prednošću 42:39.

Cedevita je odigrala odličnu treću četvrtinu u kojoj je serijom 13:0 stigla do prednosti 62:54 u 29.minuti. Na ulasku u posljednjih deset minuta bilo je 65:57, a nakon trice Luke Babića bilo je 68:58 u 32.minuti. Tada je uslijedila velika serija gostiju 17:2 za prednost 75:70 u 38.minuti. U završnici susreta Cedevita nije uspijela napraviti preokret, ali ni biti poražena s manje od 6 razlike s kolilo je slavila u Istanbulu.

Miro Bilan je predvio domaćine sa 18 poena i osam skokova, a Jacob Pullen je dodao 17 poena uz pet asistencija. Efes je sa 16 poena i 10 skokova predvodio hrvatski reprezentativac Dario Šarić.

“Dali smo im večeras previše poklona da bi dobili ovakvu utakmicu”, rekao je trener Cedevite Veljko Mršić. “U zadnjoj četvrtini imali smo pet-šest zicera koje smo trebali realizirati, a nismo. To su fizički premoćni igrači da uz toliko poklona koliko smo im mi večeras dali ne bi dobili ovu utakmicu. Imali smo nekoliko raspoloženih igrača, ali samo u dijelovima. Nismo bili konstantni. Pullen je bio raspoložen u trećoj četvrtini, Bilan u jednom dijelu, Arapović u jednom dijelu, no nedovoljno da bi dobili. Imali smo lijepu priliku, ali nismo znali završiti utakmicu i oni su zasluženo pobijedili. Poslije osam kola imamo omjer 4-4. Taj rezultat je dobar, no ja sam očekivao da i ovu utakmicu možemo dobiti. Žao mi je da nismo bili dovoljno pravi i dobri da je dobijemo.”..prenosi klupska stranica.

Već slijedećeg tjedna (petak) Cedevita će u novom domaćem ispitu protiv Armani Milana imati novu priliku da pobjedom potvrdi ulazak među 16 najboljih u Europi.