U 2.kolu TOP 16 Eurolige svladana Darussafaka Dogus... CEDEVITA TRICAMA SLAVILA U ISTANBULU…

Cedevita je nakon Beograda slavila i u Istanbulu. U 2.kolu TOP 16 Eurolige svladana je domaća Darussafaka Dogus 79:72 i tako upisana prva pobjeda. Sjajna šuterska večer Cedevite presudila je pobjednika u ovom susretu. Momčad Veljka Mršića pogodila je 12 trica (39% preciznosti), a ključnu je ubacio Henry Walker za 75:72 na trideset sekundi do kraja. Nakon toga su domaćini pokušali tricama stići goste, a s linije slobodnih bacanja pobjedu potvrdili Pullen i White.

Domaćini su imali najvećih + 7 (26:19) na isteku prve četvrtine, a Cedevita već do odmora poenima Džanana Muse stigla do prednosti 40:39. U zanimljivoj završnici prvaci Hrvatske su još jedanput pokazali karakter i odlučnost i s dvije velike i značajne pobjede u samo tri dana vraćaju se u Zagreb gdje ih u nedjelju od 17.00 sati (Dom sportova II) očekuje derbi ABA lige i dolazak vodeće Budućnosti VOLI što bi trebao biti podstrek za zagrebačku publiku da napuni dvoranu do posljednjeg mjesta.

U pobjedi protov Darussafake najučinkovitiji su bili Jacob Pullen (25), Walker (13) i Miro Bilan s 11 poena. Musa je za osam minuta ubacio 5 poena uz 3 skoka.