POBJEDA 80:79 U BEOGRADU BILA JE JEDANAESTA U NIZU... CEDEVITA SRUŠILA I CRVENU ZVEZDU…

U derbiju 18.kola ABA lige košarkaši Cedevite svladali su Crvenu zvezdu Telekom u Beogradu 80:79. Vrijedna pobjeda zagrebačke momčadi koja je i drugi puta ove sezone svladala ”crveno-bijele” i napravila veliki korak prema osvajanju minimalnog drugog mjesta u regularnom dijelu lige.

Cedevita je bolje ušla u utakmicu, a domaćini su svoj period najbolje igre imali u finišu treće četvrtine nakon koje su imali + 11 (63:52). Činilo se tada da će bodovi ostati u Beogradu, ali je Cedevita kao i puno puta ove sezone odigrala odličnu posljednju četvrtinu koju je dobila 28:16. Posebno rspoložen je bio Jacob Pullen koji je u zadnjih deset minuta ubacio 15 poena. U posljednje četiri minute domaćini ulaze s prednošču 73:67, ali i ostaju bez poena gotovo tri minute što koriste Bilan, Babić i Pullen koji ubacuje tricu za prednost 74:73 na 1,40 do kraja. Naon što je Miro Bilan ubacio tricu, a Pullen ubacio za 79:76 uzvratila je Zvezda koju je u susret vratila trica Gudurića (79:79). U poljednji napad krenula je Cedevita, a pet ekundi prije kraja Stefan Jović radi osobnu na Pullenu koji ubacuje prvo, a promašuje drugo bacanje, što ipak domaćini nisu uspijeli iskoristiti i Cedevita iz Beograda nosi velike bodove uoči gostovanja u Istanbulu (četvrtak) kod Darussafake Dogus u 2.kolu TOP 16 Eurolige.

Pullen je ubacio 24 poena, Bilan 19, a Henry Walker 10 poena.

Nakon susreta trener Cedevite Veljko Mršić je kazao “Ovo je važna pobjeda. Nastavili smo seriju odličnih rezultata u ABA ligi, no igra može i treba biti još bolja i konstantnija. Na tome možemo još dosta raditi. Nakon naše dobro odigrane prve četvrtine, Zvezda je kontrolirala utakmicu sve do zadnjih šest-sedam minuta utakmice. Međutim, kao i dosta puta dosad, pokazali smo da imamo karakter. Dečki su odigrali jako dobru završnicu i obrambeno i napadački i na kraju smo zasluženo pobijedili”..prenose službene stranice kluba.