VODEĆA MOMČAD LIGE SLAVILA U ZAGREBU 81:57... CEDEVITA BEZ ENERGIJE PROTIV BUDUĆNOSTI…

Cedevita nakon sjajnih nastupa u ABA ligi i jedanaest uzastopnih pobjeda nije uspijela na domaćem parketu svladati vodeću Budućnost Voli. Gosti su slavili uvjerljivu pobjedu 81:57, a susret je parktički bio rješen već nakon prve četvrtine (28:10), a na poluvremenu je bilo velikih + 32 (50:18) za goste koji su ovom pobjedom praktički potvrdili poziciju broj jedan uoči doigravanja.

Cedevitu su skromnog nastupa i najslabije domaće utakmice ove sezone koštale teške utakmice u Beogradu i Istanbulu gdje je pobjedama napravila odlične stvari za nastavak sezone i jednostavno večeras nije bilo prepoznatljive energije koja krasi momčad Veljka Mršića koji je nakon susreta realno sagledao nastup svoje momčadi  “Budućnost je u svakom segmentu igre bila bolja i dominantnija. Bili su brži, aktivniji i čvršći. Mi smo na početku promašili četiri-pet otvorenih šuteva. Onda smo potonuli i nismo se više uspjeli izvući. Trebao se dogoditi i jedan ovakav dan u ovolikom broju utakmica. No, mislim da ovaj poraz neće psihički djelovati na nas. Bili smo iscrpljeni i možda smo jučer odradili prejak trening u odnosu prema ovoj utakmici, ali to je to. Trebamo sad napraviti analizu, ali više mi se čini da je to bila fizička dominacija na svim pozicijama. Mi kad nismo koncentrirani i kad nemamo energiju teško možemo igrati. Oni su odlična momčad. Zasluženo su na prvom mjestu. Imali su osam dana između dvije utakmice i to se osjeti. Nisam ljut na igrače jer nije ovo bilo da dečki nisu htjeli nego je to bio takav dan.”..kazao je Mršić, a prenosi službena klupska stranica.

Nakon ovog poraza Cedevita se okreće trećem kolu TOP 16 Eurolige i gostovanju kod Unicaje u Malagi (četvrtak).