Bosco slavio kod Hermesa, Dinamo poražen u Dubrovniku…

U današnjim susretima 9.kola Prve muške lige za prvaka Bosco je kao gost slavio kod Hermes Analitice 93:81, a Dinamo je poražen u Dubrovniku 85:63. O protivniku Dinama u finala doigravanja za HT Premijer ligu u posljednjem kolu odlučit će dvoboj Bosca i Dubrovnika koji se igra u subotu od 17 sati u SD Boško Božić Pepsi.

Bosco je bolje otvorio susret protiv Hermesa (24:14) i vodio cijeli susret iako su Analitičari cijelo vrijeme prijetili, a najbliže bili na pet minuta prije kraja kada je bilo 74:77. Odličnu utakmicu odigrao je Ante Krapić koji je u završnici vezao pet uzastopnih poena za 85:77 i na kraju ubacio 22 poena. Ante Smolić je dodao 13, Petar Babić 12 uz 10 asista i 8 skokova, a 12 poena dodao je i Dario Kuzmanović. Kod Hermesa Ivan Svoboda je ubacio 26, Filip Kordić 19, a Ivan Mileković 17.

Dinamo je u Dubrovniku zaigrao bez Hrvoja Garafolića i Josipa Škare i već nakon prve četvrtine bio na minus 14 (22:8). Dubrovniku je igrala samo pobjeda za zadržavanje šanse da nastupi u finalu, a nakon +16 (42:26) na poluvremenu sastav Ivana Perinčića je serijom 16:3 u trećoj četvrtini imao i 26 razlike. Nikola Došen s 15 i Petar Dubelj s 14 (7as) su predvodili domaćine, a kod Dinama prvo ime Antonio Kraljić (20).