Alkar lako kroz Trnsko, Dubrava gost Šibenke…

U 18.kolu Favbet Premijer lige Alkar je kao gost slavio kod Bosca 94:52. Nakon odlaska Ante Samca momčad Bosca je s klupe vodio Luka Jovanović, a neizvjesnost je potrajala do sredine druge četvrtine (25:28) kada gosti do odmora rade seriju 15:0 za +18 (43:25). U nastavku nije bilo neizvjesnosti, a Trevante Anderson (27) i Andrija Blatančić (17) su predvodili Alkar koji se po broju pobjeda izjednačio s Dubravom. Kod Bosca su Branden Bunn (12) i Borna Katanović (11) bili najefikasniji.

U zaostaloj utakmici 20.kola Dubrava u utorak od 18 sati gostuje kod Šibenke. Za razliku od prve međusobne utakmice u Dubravi sada obje momčadi imaju nove trenere ”Šibenka je uvijek bila energetski jako dobra momčadi, a sada su napravili dodatni pomak u tom dijelu. Dignuli su agresivnost u oba smjera i čeka nas jedna zahtjevna utakmica pred njihovim navijačima koji su im velika podrška. Mi imamo svoje planove i pokušat ćemo se držati toga kako bi tražili svoju šansu za važnu pobjedu”..kaže trener Marijan Bagarić koji i dalje nema u sastavu Tonija Ročka ”Naravno da bi nam Toni puno značio. Nema plakanja jer kako se kaže koga nema bez njega se mora i može. Netko drugi će dobiti veći prostor i moramo gledati na taj način”