ABA: Poraz Cibone od Igokee..

U pretposljednjem nastupu ove sezone u AdmiralBet ABA ligi košarkaši Cibonne su doživjeli domaći poraz od Igokee 77:70. Gotovo tri četvrtine trajala je rezultatska neizvjesnost da bi Igokea u završnici treće i početkom četvrte četvrtine napravila seriju 12:0 i povela 64:52. Uspjeli su Vukovi u završnici doći na minus 3 (71:68), a sve dvojbe tricom je riješio Marko Jeremić.

‘Prije svega čestitke Igokei na zasluženoj pobjedi, oni su od samog početka utakmice bili u brzini više nego mi, bili su puno čvršći, puno agresivniji. Mi nismo imali problema postaviti napad, imali smo problem s njihovom agresivnom igrom i preuzimanju u obranu. Kasnije smo pred kraj nešto i pokušali, došli smo u egal, ali nismo uspjeli do kraja to. Nismo imali energiju koja je potrebna da bi se dobila ovakva jedna agresivna momčad, a to je posljedica ritma, ovo nam je četvrta utakmica u posljednjih osam dana. Čestitke momcima na požrtvovnosti, i čestitke Igokei na zasluženoj pobjedi.’ – rekao je trener Cibone Bariša Krasić koji je vodio Vukove s klupe u odsustvu bolesnog Dine Repeše.

Goste je predvodio Marko Nakić sa 16 poena. Kosta Kondić i Marko Jošilo su ubacili po 13. Kod Cibone Aleksadar Aranitović je ubacio 21, a Matej Bošnjak 15 poena.

Cibona će u utorak ugostiti Cedevitu Junior, a slijedećeg petka i Cedevitu Olimpiju u posljednjem kolu AdmiralBet ABA lige.