CEDEVITA U NEDJELJU (19.00) DOČEKUJE UNION OLIMPIJU... ABA LIGA: PORAZ CIBONE

U utakmici 10.kola ABA lige košarkaši Cibone poraženi su na gostovanju u Sremskoj Mitrovici kod Mega Leksa 76:72 i tako ubilježili svoj šesti poraz.

Domaćini su od početka susreta imali rezultatsku prednost koja je u 16.minuti iznosila 11 razlike (35:24). Do odmora Vukovi su uspijeli smjaniti na pristojnih minus 3 (39:36).

Domaćini početkom nastavka nakon poena Danila Nikolića imaju 9 razlike (46:37), a Cibona je ipak do finiša treće četvrtine uspijela zadržati rezultatski priključak (57:53).

Cibona je početkom posljednje četvrtine nakon poena Marina Rozića i trice Ivana Siriščevića povela 58:57 ali tada i stala pa su domaćini napravili seriju 8:0.

U završnici je Cibona u dva navrata došla na minus 3, ali ne i ugrozila sedmu pobjedu Mega Leksa. Kod Cibone Marko Jagodić Kuridža je ubacio 17, a Nebojša Joksimović i James Florence po 11.

Cedevita će nakon velike euro pobjede u petak već u nedjelju od 19.00 sati u Domu sportova ugostiti Union Olimpiju.

“Oni su uspjeli na teškim gostujućim terenima dobiti neke velike i teške utakmice. Pobijedili su Crvenu zvezdu u Beogradu, a prošlog tjedna u Eurokupu su u gostima svladali i Bilbao. Pokazali su isto tako da i mogu izgubiti od svakoga, no nezgodna su ekipa”, kazao je trener Cedevite Veljko Mršić.